BTC : 82929 ₺ ETH : 2827 ₺ XRP : 1.877 ₺ LTC : 357.3 ₺ USDT : 7.652 ₺ XLM : 0.5829 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Bitcoin geliştiricisi: XRP’ye ihtiyaç yok!

Bitcoin geliştiricisi: XRP’ye ihtiyaç yok!

Bitcoin geliştiricisi: XRP’ye ihtiyaç yok!
0

2012’de piyasaya sürülen Ripple, 2017’in ICO patlaması sırasında XRP’nin değerinin aşırı  yükselmesiyle öne çıktı. Ripple’a karşı yükselen itirazlara katılan eski bir Bitcoin çekirdek geliştiricisi Peter Todd, ‘ XRP’ye ihtiyaç yok ’iddiasında bulundu.


Ripple’a ihtiyaç yok

Ripple, küresel fon transferinde devrim yapma yolunda çalışan bir şirket. Ayrıca XRP’nin benimsenmesini artırmak için çaba sarf ediyor ve XRP’yi sınır ötesi ödemelerde kullanmaya istekli çok sayıda müşteri ve ortak edindi. Bununla birlikte, XRP’nin gerçekte olması beklenen şey olmadığını düşünen çeşitli kişilerden zaman zaman bazı itirazlar yükseliyor. Ripple’a ihtiyaç yok diyenlerden biri de eski bir Bitcoin Core geliştiricisi ve kriptografi danışmanı olan Peter Todd.

Twitter’daki son gönderisinde Todd, Xrp’nin yatırımcılar için çok fazla değeri olmadığını düşünen Larry Cermak’ın görüşlerini paylaştı. Larry Cermak bir kripto araştırmacısı.

koinmedya_brave

XRP sadece Ripple’a para kazandırıyor

Larry’ye göre, Ripple, proje çalışırsa ve teknolojisi benimsenirse tek yararlanıcı olacak. Bu nedenle, XRP biriktiren yatırımcıların elleri çaresiz boş kalabilir.

Larry, Ripple’ın XRP satışından şimdiye kadar 1,2 milyar dolar civarında kazandığını söyledi. Ripple, bu satışlardan elde edilen geliri projelerini finanse etmek ve MoneyGram gibi stratejik startup’ları ve ortakları desteklemek için kullanıyor.

XRP’ye ihtiyaç yok

Larry’nin Ripple ve XRP hakkındaki sözlerini paylaşırken Peter Todd, çoğu ICO gibi, XRP’nin de alıcılara herhangi bir gerçek mülkiyet hakkı sunmadığını iddia ederek ‘ XRP’ye ihtiyaç yok ‘ dedi.

Ancak, kriptografi danışmanı Ripple’ın teknolojisinin “hataya dayanıklı bir veritabanı” olarak yararlı olabileceğini kabul ediyor. İddiası ise Ripple kullanımı için XRP’ye ihtiyaç yok demesi. Özellikle, tıpkı diğer kriptolarda olduğu gibi Ripple’ı erken benimseyenler, talep arttıkça tokenin değeri arttığından kazanıyorlar.

Bununla birlikte, XRP’nin değerinin Bitcoin piyasasını canlandırması beklenen yaklaşan boğa koşusundan etkilenip etkilenmeyeceğinin henüz belli olmadığı. Zira Bitcoin Mayıs 2020 için planlanan bir sonraki blok ödül yarılanmasına hazırlanıyor. Netice pazarın geri kalanını etkilerse, XRP bu süreçte  kazanç elde edebilir.

İlgili: Ripple iş ortağı MoneyGram’ın XRP tutmadığı ortaya çıktı

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.” 

Etiketler: