BTC : 63287 ₺ ETH : 1570 ₺ XRP : 1.211 ₺ LTC : 285.3 ₺ USDT : 6.878 ₺ XLM : 0.4748 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. XRP’de büyük fiyat hareketi beklentisi

XRP’de büyük fiyat hareketi beklentisi

XRP’de büyük fiyat hareketi beklentisi
0
huobi_koinmedya

XRP’de büyük fiyat hareketi beklentisi. Önde gele analistlerden Peter Brandt, Ripple grafiğindeki elmas formasyonuna dikkat çekerek, XRP tahminini dile getiriyor.


XRP’de büyük fiyat hareketi beklentisi

Bitcoin son bir günde aniden yüzde 15 yükselerek yatırımcıları ve analistleri şoke etti. Bu hareket, başlıca altcoinlere de aynı ölçüde kazançlar sağlama fırsatı verdi. Buna rağmen XRP bu kazançları henüz fiyatına yansıtamadı. Şu an BTC paritesinde yaklaşık olarak yüzde 9 düşmüş görünüyor.

Önde gelen bir analist ise yakın bir zamanda XRP’de büyük bir hareket yaşanacağına inanıyor. Çünkü ona göre Ripple XRP tokenin fiyatını son günler ve haftalarda baskı altında tutan teknik formasyon sonunda kırıldı.

XRP dolar karşısında yüzde 7 yükseldi ama BTC karşısında yüzde 9 düştü

Şu an XRP yüzde 7 yükseliş ile 0.298 dolardan işlem görüyor ve 0.30 dolar seviyesine de yaklaşıyor. Bu seviye daha önce kendini kripto para için güçlü bir direnç seviyesi olarak kanıtlamıştı.

koinmedya_brave

Her ne kadar son 24 saatteki yüzde 7’lik artış yabana atılmayacak cinsten olsa da XRP hala Bitcoin, Ethereum ve diğer başlıca kripto para birimlerinin önemli ölçüde gerisinde. Çünkü bu saydıklarımızın çoğu yüzde 15’lik bir yükseliş kaydetti.

İlgili – 2019 üçüncü çeyrekte Ripple enflasyonu Ethereum ve Litecoin’in gerisinde!

XRP – BTC paritesine bakıldığında bu çok açık bir şekilde görülüyor. XRP/BTC paritesi kocaman bir yüzde 8.3’lük düşüş yaşadı v şu an 0.000034 BTC fiyattan işlem görüyor.

Bütün bunlara rağmen şunu da belirtmek gerekir ki analist çok yakın vadede Ripple XRP tokenin büyük bir fiyat artışı kaydedebileceğine inanıyor. Çünkü ayı direnç seviyesinin üzerine çıktığı doğrulandı. Bu seviye de piyasanın uzun vadeli dip seviyesini gördüğüne işaret ediyor.

koinmedya_brave

Twitter’deki önde gelen kripto para analistlerinden Peter Brandt, “.3038 üzerine yaklaşırken, elmas dip tamamlanacak ve XTP için ilk hedef .4691 olacak.” açıklamasında bulundu. Analiste göre, grafikte çizerek gösterdiği ve XRP’nin içinde hapsolduğu elmas formasyon, Ripple’ın tokeni için bir dip belirledi. Yani bundan sonra yükseliş hareketi her an başlayabilir.

İlgili – Yılın kripto parası Ripple olabilir mi?

Öyle görünüyor ki altcoin piyasası kısa vade için Bitcoin ile bir korelasyon geliştirdi. BTC 10,000 dolar ve üzerine doğru hareket ederken, altcoinlerin de yükselmesini bekleyebiliriz.

Eğer XRP önemli bir direnç seviyesi olan 0.30 doları kırabilirse, o zaman bu kripto paranın yakın vadede daha fazla kazanç kaydedebileceğini görebiliriz.

Kaynak

Etiketler: