BTC : 83491 ₺ ETH : 2938 ₺ XRP : 1.932 ₺ LTC : 368.4 ₺ USDT : 7.606 ₺ XLM : 0.6059 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. XRP ödeme aracı, Bitcoin değer birikim aracı

XRP ödeme aracı, Bitcoin değer birikim aracı

XRP ödeme aracı, Bitcoin değer birikim aracı
0

Ripple CEO’su Brad Garlinhouse’a göre XRP ödeme aracı, Bitcoin değer birikim aracı. Bitcoin, ödemeler endüstrisinde kullanılacak iyi bir kripto para değil.


XRP ödeme aracı olarak daha iyi

Not Quantumblockz dün twitter yolu ile paylaştığı analizinde Altcoinler ve Bitcoin arasındaki ilişkiyi şu şekilde açıklıyor:

“Altcoinler yatırım için değil, ticaret için. Kripto para yatırımcıları altcoinlerin alım satım yaparak altcoinden çıkıp daha fazla Bitcoin satın alıyorlar. Uzun vadeli yatırım yapılan tek kripto para Bitcoin. Bitcoin bir yatırım aracı.”

Lütfen Bkz: Ripple en başarılı finansman sağlayan blokchain şirketi oldu

koinmedya_brave

Kısaca Not Quantumblockz’a göre Altcoinler ticaret için Bitcoin ise değer birikim aracı.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse da Bitcoin’in iyi bir yatırım seçeneği olduğunu düşünüyor. Wall Street Journal’daki demecinde Garlinhouse, XRP ’nin iyi bir ödeme aracı, Bitcoin’in ise değer birikim aracı olduğunu vurguladı.

Bitcoin, ödeme aracı olarak çok kötü bir performans sergiliyor. Bitcoin blockchain’i üzerinden gerçekleşen transferler XRP’ye nazaran hem daha fazla vakit alıyor hem de yüksek maliyete yol açıyor.

Lütfen Bkz: Chainlink nedir? Link coin yatırım için uygun mu?

Ripple’ın diğer yöneticilerinden Asheesh Birla ise ilginç bir ifadeyle Bitcoin’in ödeme performansını nitelendiriyor. Birla:

“Bitcoin’in değer birikim aracı olması konusunda iyimserim, ödeme aracı olması konusunda değil. Bitcoin’lerinizi Starbucks cafe’de harcamak istemezsiniz. Ödemeniz gerçekleşene kadar kahveleriniz soğuyacaktır.”

Ripple’ın XRP’si yazının kaleme alındığı saatte 22 cent’ten işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarında Eylül 2019’dan sonraki fiyat değişimini görüyoruz.

XRP ödeme XRP ödeme aracı, Bitcoin değer birikim aracı

Kaynak

Etiketler: