BTC : 81660 ₺ ETH : 2787 ₺ XRP : 2.103 ₺ LTC : 410.8 ₺ USDT : 7.053 ₺ XLM : 0.7529 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. XRP Dolar paritesinde neler oluyor? Geri dönüş mümkün mü?

XRP Dolar paritesinde neler oluyor? Geri dönüş mümkün mü?

XRP Dolar paritesinde neler oluyor? Geri dönüş mümkün mü?
0
huobi_koinmedya

XRP dolar paritesinde geri dönüş mümkün mü? Ripple yatırımcılarını neler bekliyor? Birlikte göz atalım.


XRP dolar paritesi genel görünüm

Ripple, daha doğru ifadeyle XRP tokeni kritik 0,255 dolar hattını muhafaza etmeye çalışıyor. Bu görevi yerine getirirken karşılaştığı 2 zorluk var. Bunlardan biri 100 MA, yani 100 saatlik hareketli ortalama eğrisi. Bu eğri mum çubuklarının tam üzerinde, aşağı doğru baskılayıcı etki yapıyor. Yani doğrudan bir direnç gibi çalışıyor.

Diğer önemli etmen ise alçalan direnç trend hattı. Fiyat bu direnci kıramadığı müddetçe daha alçak tepeler yapmaya devam edecek. Fiyatın bir yandan da yükselen destek hattı üzerinde ilerlediğini görüyoruz. Yani elimizde simetrik üçgen mevcut.

XRP dolar

koinmedya_brave

Devam edegelmekte olan düşüş baskısı hakim gelir ve üçgen alt taraftan kırılırsa fiyat şiddetli bir şekilde savrulabilir.

Grafiğin altına iliştirilmiş olan teknik göstergelere bakacak olursak: Stoch RSI aşırı satış bölgesine girmiş. Bu da satıcıların artık yorulduğunu ve kontrolü boğalara teslim etmek üzere olduklarını belirtiyor. Hatta mavi eğrinin 0.00 değerine kadar gerilediği görülebiliyor. Yani yükseliş için şartlar uygun.

Buna mukabil  XRP dolar MACD indikatörü son 48 saattir yükseliş eğiliminde. Hem histogram hem de eğriler şaşırtıcı derece 0.00 seviyesine yaklaşmış durumda. Bu zaman zarfında fiyatın neredeyse aynı kaldığı ve MACD’nin negatiften sıfır bölgesine çıktığı düşünülürse bu durumun bir “pozitif uyumsuzluk” göstergesi olduğunu kabul etmemiz gerekir.

Teknik indikatörlerde gözlemlenen pozitif uyumsuzluk fiyatı yükseltici etki yapması ile meşhurdur. Bu durumda grafiğin, Stoch indikatörünün yaydığı olumlu işaretlerle birleşip düşen trend hattını zorlayacağını tahmin edebiliriz.

koinmedya_brave

İşler beklenildiği gibi gitmediği durumda en kritik destek hattının 0.250 dolar olduğunu belirtelim. Yükseliş kanadında ise hedefin 0.28 dolara kadar yükseltilebileceğini düşünüyoruz. XRP dolar paritesi güç kazandığında, uzun zamandır içinde hareket etmekte olduğu düşüş kanalını da sonunda terk edebilir.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Etiketler: