BTC : 82567 ₺ ETH : 2910 ₺ XRP : 1.903 ₺ LTC : 366 ₺ USDT : 7.563 ₺ XLM : 0.6036 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Stellar keskin dalgalanmalar yapıyor – XLM fiyat analizi

Stellar keskin dalgalanmalar yapıyor – XLM fiyat analizi

Stellar keskin dalgalanmalar yapıyor – XLM fiyat analizi
0

XLM fiyat analizi ile karşınızdayız. Stellar yönetimi aldıkları ani bir kararla dolaşımdaki XLM tokenlerinin yarısını yakmaya karar vermişlerdi. Bu haberle ani yükselişe geçen XLM”de genel görünüm nasıl?


XLM Fiyat Analizi

Stellar Kasım ayı başlarında duyurduğu coin burn yani coin yakma etkinliği ile ani bir yükselişe imza atarak 0.090 dolara kadar yükselmişti. Devamında gelen kar satışları ile 0.068 dolara gerilese de ikinci bir atak yaparak 0.084 doları test etti. Yazı yayına hazırlandığı sıralarda önemli bir destek noktası olan 0.072 dolarda seyrediyordu.

XLM Fiyat Analizi

Stellar yeşil taralı çizgi ile gösterilen destekte. Bu destek 2019 yılı Şubat ve Temmuz aylarında başarı ile çalışmıştı. Ancak şöyle bir durum var ki Stellar Mayıs ayından bu yana alçalan trend direnci altında hareket ediyor. Bu direnci henüz aşabilmiş değil. Bu düşüş seyrinde Bitcoin’in Haziran sonundan bu yana devam ettirdiği düzeltme hareketinin etkisi büyük.

koinmedya_brave

XLM Fiyat Analizi

Stellar coin yakma etkisi ile zorlu Ichimoku bulutunu kırmayı başardı. Yaşanan düzeltme ise Ichimoku bulutu üst sınırı tarafından durduruldu. XLM eğer düşüş baskısı devam ederse bulut destek seviyeleri olan 0.061 dolar ve 0.066 dolar seviyelerine dikkat edilebilir. Fiyatın bu seviyeleri test etmesi olası.

Ayrıca Ichimoku bulutunun Kasım sonuna kadar kırmızı, sonrasında ise yeşil renk verdiğine dikkat etmek gerekir. İndakatör çok uzun süreden sonra yeşil bulut çizerek önümüzdeki dönem için olumlu sinyaller üretmiş oldu. Ancak yükseliş için ilk görselde son derece net bir şekilde görülen alçalan trend çizgisinin kırılması şart. Bu kırılmanın hacimli olması durumunda sürdürülebilir yükseliş itkisinden bahsetmek mümkün olabilir.

Stellar hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler: