BTC : 65051 ₺ ETH : 1617 ₺ XRP : 1.423 ₺ LTC : 318.1 ₺ USDT : 6.793 ₺ XLM : 0.5113 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Stellar Lumens Haberleri XLM, Coinbase etkisiyle düzeltmenin yaralarını sarıyor

XLM, Coinbase etkisiyle düzeltmenin yaralarını sarıyor

XLM, Coinbase etkisiyle düzeltmenin yaralarını sarıyor
0
huobi_koinmedya

Coinbase, XLM başta olmak üzere 2 kripto parayı New York piyasalarında işleme açtı. Bu haberin etkisi ile XLM 6 cent bandına yükseldi.


XLM, Coinbase haberine olumlu tepki gösteriyor

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, aralarında Stellar’ın (XLM) da olduğu 3 kripto parayı New York piyasalarında işleme açtı. XLM, 24 Eylül’deki düzeltmenin ardından 5 cent bandına gerilemişti. Coinbase haberinin etkisi ile XLM fiyatlarında yazının kaleme alındığı saatte yüzde 8’lik bir artış söz konusu. XLM, 6 cent’ten işlem görüyor. XLM’in toplam piyasa değeri 1,2 milyar dolar ve sıralamada 10’uncu büyük kripto para.

XLM Coinbase XLM, Coinbase etkisiyle düzeltmenin yaralarını sarıyor

XLM, zaten ABD merkezli Coinbase Borsasında listeleniyordu. Ancak federal bir sistemle yönetilen ABD’de eyaletlerin merkezi yönetimden farklı olarak kendilerine has kuralları ve mevzuatları olabiliyor. İçerisinde Wall Street  gibi finansal bir hapı barındıran New York eyaleti, aynı zamanda dünyanın finans başkenti konumunda. New York, finansal denetimler konusunda diğer eyaletlere nazaran daha katı bir pozisyonda. Stellar ve beraberindeki 2 kripto para bu konuda yeterliliklerini ispatladı ve Stellar, Coinbase Borsası üzerinden New York piyasalarına açıldı.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: En güvenilir kripto borsası listesinde sadece 2 borsa var

Coinbase’de New York piyasalarına işleme açılan diğer kripto paralar ise Chainlink LINK ve ALGO. XLM Mart ayından beri, LINK Haziran ayından beri ve ALGO ise Ağustos ayından beri Coinbase’de listeleniyor. LINK, Coinbase haberine Stellar kadar güçlü bir tepki göstermedi fakat 24 Eylül’deki kayıplarını büyük oranda 1 gün önce telafi etmişti. LINK yazının kaleme alındığı saatte 1,75 dolardan işlem görüyor.

ALGO’nun Coinbase’de listelenmesi biraz sürpriz oldu. ALGO, CoinMarketCap verilerine göre piyasa büyüklüğü açısından 61’inci sırada. ALGO, Coibase haberine şimdilik XLM kadar tepki göstermedi. ALGO, yazının kaleme alındığı saatte 19 cent’ten işlem görüyor. Toplam piyasa büyüklüğü ise 73,7 milyon dolar.

Kaynak

koinmedya_brave