BTC : 62634 ₺ ETH : 1565 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 286.4 ₺ USDT : 6.896 ₺ XLM : 0.462 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Wyckoff yöntemine göre Bitcoin büyük bir boğa tuzağında – Trader uyarıyor!

Wyckoff yöntemine göre Bitcoin büyük bir boğa tuzağında – Trader uyarıyor!

Wyckoff yöntemine göre Bitcoin büyük bir boğa tuzağında – Trader uyarıyor!
0
huobi_koinmedya

Wyckoff yöntemine göre Bitcoin büyük bir boğa tuzağının içinde. BTC fiyatı yakın zamanda boğa görüşlerini canlandırdı. Buna rağmen bir trader bunun bir boğa tuzağı olduğu konusunda uyarıyor.


Wyckoff yöntemine göre Bitcoin büyük bir boğa tuzağının içinde

Mart ayındaki büyük çöküşle 3,800 dolar gibi bir dip kaydeden Bitcoin, yakın zamanda 7,200 dolar direncini test etti. Bu fiyat hareketlerini gören birçok trader, kısa vade için boğa kesildi.

Trading View’den “monetae_anon” kullanıcı adını kullanan bir trader ise Wyckoff yöntemine göre Bitcoin’in büyük bir boğa tuzağının içinde olduğunu söyleyerek uyarıda bulunuyor.

“Monetae_anon” şöyle diyor: “Lütfen boğa olduğumuzu düşünmeyin. Son yaşadıklarımıza çok fazla şahit oldum. Sizi uyarmak istiyorum. Şu an gördükleriniz büyük bir boğa tuzağı. Buradaki tek amacım yaklaşan şey konusunda sizi uyarmak ve hazır olmanızı sağlamak. Yaşadıklarımız doğal gelişen olaylar değil. Son yaşananlar bir short-squeeze. Short yapanların sayısı azaltılarak yeni bir dip oluşunca kazanç sağlamak hedefleniyor. Bu yöntemi manipülasyon yapanlar kullanıyor.”

koinmedya_brave

Trader, kısa vadede Bitcoin için boğa olmak için hiçbir sebep göremediğini beliriyor. Tabii uzun vade için durum farklı. Ancak şimdilik COVID-19 dünyayı sarsmaya devam ettiği sürece işsizlik artıyor ve kişisel borçlar da zirve yapıyor. Tradere göre böyle bir ortamda Bitcoin’e çok az talep var.

İlgili – Gerçekleşirse Bitcoin’i kolayca 7200 dolar üzerine atabilecek önemli işaret

Monetae_anon, “Son yükselişler tamamen büyük oyuncuların manipülasyonu sonucu yaşandı.” ifadelerini kullandı.

Trader bu analizini Richard Wyckoff’un yöntemine dayandırıyor. Wyckoff Olaylar ve Aşamalar yöntemi, doğru kullanıldığında çok güçlü bir teknik analiz ortaya koyabiliyor. İşte, traderin “Wyckoff yöntemine göre Bitcoin büyük bir boğa tuzağının içinde” dediği analizin grafiği.

koinmedya_brave

Wyckoff yöntemine göre Bitcoin büyük bir boğa tuzağının içinde. BTC fiyatı yakın zamanda boğa görüşlerini canlandırdı. Buna rağmen bir trader bunun bir boğa tuzağı olduğu konusunda uyarıyor.

Monetae_anon niye bu kadar ayı olduğu ile ilgili de üç faktörü sıralıyor:

1 – ABD’de işsizliğin artması ve kısa vadede de bu artışın devam etmesi.
2 – Madencilik şirketleri arasındaki savaş. Büyük oyuncular fiyatı aşağı çekerek, küçük madencileri piyasa dışına itiyor, çökertiyor. Büyük oyuncular piyasa paylarını artırarak, uzun vade için daha fazla BTC biriktirmek istiyor.
3 – Son olarak Bitcoin fiyatı 7,000 dolar direncini geçmek için henüz çok zayıf.

İlgili – Ezber bozan veriler – Altcoin fiyatlarını Ethereum domine ediyor, Bitcoin değil

Bütün bu sebepleri bir araya getiren trader, Bitcoin’in yeni bir dip arayışında olduğunu belirtiyor. Paylaştığı grafikte de 4,000 dolara doğru bir düşüşe işaret ediyor.

“Monetae_anon” son olarak yakın bir zamanda Bitcoin’i yeniden 3,200 dolardan alma fırsatı doğacağını belirtiyor. Ayrıca “dipten almaya hazırlanın” diye de ekliyor.

Kaynak

Etiketler: