BTC : 66080 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 320.5 ₺ USDT : 6.755 ₺ XLM : 0.5563 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Wirex CEO’su: “Ripple yüzde 100 tahvildir”

Wirex CEO’su: “Ripple yüzde 100 tahvildir”

Wirex CEO’su: “Ripple yüzde 100 tahvildir”
0
huobi_koinmedya

Ripple yüzde 100 tahvildir. Wirex CEO’su Pavel Matveev, bu görüşünü Barselona’da düzenlenen bir konferansta dile getirdi. Tabii tam aksi görüşte olan kurumlar da var.


“Ripple yüzde 100 tahvildir”

Wirex kurucularından ve CEO’su Pavel Matveev, Ripple’ın XRP’sinin tahvil tokeni olduğunu söyledi.

Matveev, 2019 Barselona Ticaret Konferansı’nda 20 dakikaya yakın sunum yaptı. Sunumunun başlığı ise “Dünya Tokenizasyonu: Finansal Sistemde Kullanım Örnekleri” şeklindeydi. Sunumunda kripto para birimlerinin kullanım durumlarına değinerek, mevcut olan token türlerini açıkladı.

koinmedya_brave

İlgili: Wirex borsası Wirex token için IEO düzenliyor

Tahvil tokenleri ile ilgili de konuşan Pavel, “XRP iyi bir örnektir. Yüzde 100 tahvil tokeni olan XRP, ödeme tokeni olmaya çalışıyor.” diye konuştu.

Geçmişinde XRP’nin tahvil olup olmadığı ile ilgili ciddi tartışmalar yaşanmıştı. Farklı uzmanlar bu konuda görüşlerini dile getirmişti. Bazıları, Coinbase ve diğer kripto borsalarının XRP’yi listelemesinin bu kripto paranın bir tahvil tokeni olmadığını gösterdiğini iddia ediyor.

İlgili: Ripple XRP olası en kötü senaryo: 0,22 dolar! Peki ya diğerleri?

koinmedya_brave

Today’s Gazette sitesi İngiliz finansal düzenleyici Finansal İdare Kurumu’nun (FCA) görüşüne yer vermiş ve Ripple XRP ile Ethereum’un benzerlikleri olduğunu aktarmıştı.

Finans sektöründeki 58000’in üzerinde firmaya düzenleme hizmeti sunan FCA, her ikisinin de hem utility token (fayda amaçlı) hem de exchange tokeni olabileceklerine dikkat çekmişti. Bu görüşe göre hem XRP hem de ETH tahvil tokeni olamaz. Yani XRP’nin ne olduğu ya da ne olmadığı sorunu daha çok su kaldırır vaziyette.

İlgili: Mesajlaşma uygulaması Line Bitcoin Borsası kuruyor

Bu arada stabil kripto paralar hakkında da konuşan CEO Pavel Matveev, Wirex’in Stellar (XLM) ile işbirliğinde stabil coin çıkarmasından bahsetti. Ayrıca sunumunda Facebook’un stabil coin çıkarmasına da değindi.

Matveev paranın geleceğinin fiat stabil para birimlerinde olduğunu düşünüyor. Çünkü onlar diğer kripto paraların karşılaştığı problemleri yaşamıyor.

Kaynak

Etiketler: