BTC : 83665 ₺ ETH : 2862 ₺ XRP : 1.875 ₺ LTC : 358.1 ₺ USDT : 7.623 ₺ XLM : 0.5862 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Winklevoss: Hey Elon Musk, Uzay madenciliği yapacağına Bitcoin madenciliği yap!

Winklevoss: Hey Elon Musk, Uzay madenciliği yapacağına Bitcoin madenciliği yap!

Winklevoss: Hey Elon Musk, Uzay madenciliği yapacağına Bitcoin madenciliği yap!
0

Winklevoss ikizleri, Elon Musk’a çağrı yaptı. Kardeşler şöyle diyor: “Uzay madenciliği yapacağına Bitcoin madenciliği yap!”


“Uzay madenciliği yapacağına Bitcoin madenciliği yap!”

Winklevoss ikizleri, Bitcoin (BTC) yatırımının altın yatırımından daha iyi olduğunu iddia ediyor. Onlara göre bunun önemli bir gerekçesi var. Çünkü Elon Musk asteroidlerde madencilik yapmaya başladığında bu değeri metalin arzı artacak. Sonuçta da fiyat üzerinde düşme etkisi yapabilir.

Winklevoss kardeşleri, Barstool Sports kurucusu ve internet fenomeni David Portnoy’a röportaj verdi. Bu girişimci kardeşlere göre, Bitcoin altından çok daha iyi bir yatırım. Çünkü altının sabit bir arzı yok.

Şöyle açıklıyorlar: “Gezegenimizin çevresindeki asteroidlerde milyarlarca dolarlık altın var ve Elon Musk da oraya giderek bu altınları çıkarmaya başlayacak. Bundan dolayı altın bir sorun. Çünkü Bitcoin gibi sabit bir arzı yok.”

koinmedya_brave

Tabii böyle bir açıklama karşısında Portnoy şunu sormak zorunda kaldı: “Bu gerçek ve inandığınız bir açıklamamı mı?” Kripto para borsası Gemini kurucuları ise buna kesinlikle evet diye cevap verdiler.

Bu açıklamalarını daha da pekiştirmeye çalışan ikizler, “altının eski nesil için olduğunu” düşünüyor. Ayrıca Bitcoin’in de “galakside sabit bir arzı olan tek varlık” olduğunu da belirtiyor.

İlgili – Haberler güzel! Wall Street Bitcoin işine girdi

Uzay madenciliği yeni bir fikir değil. Aslında kazanç sağlamak için asteroidlerde madencilik yapma planları ile 2016 yılında “Planetary Resources” isimli bir şirket de kurulmuştu. Planetary Resources, şirket veri web sitesi Crunchbase’e göre şu ana kadar 50,3 milyon dolarlık bir komisyon elde etti. 2018 yılı sonunda ise şirketi Ethereum odaklı blockchain şirketi Consensys satın almıştı.

Bazıları, uzay yolculuğu teknolojisinin daha da gelişmesiyle birlikte, uzayda maden çıkarmak isteyen özel şirketler arasında yakında yeni bir uzay yarışı görebileceğimizi tahmin ediyor. CNBC, Mayıs 2018’de Mars ve Jüpiter arasındaki asteroit kuşağında bulunan materyallerin “dünyadaki her birey için yaklaşık 100 milyar dolara eşdeğer bir servete” sahip olduğunu öne sürmüştü.

Kaynak

Etiketler: