BTC : 82200 ₺ ETH : 1.855 ₺ XRP : 46.21 ₺ LTC : 7.665 ₺ USDT : 353.8 ₺ XLM : 0.242 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Willy Woo: “Bitcoin boğa piyasasının tam ortasındayız”

Willy Woo: “Bitcoin boğa piyasasının tam ortasındayız”

Willy Woo: “Bitcoin boğa piyasasının tam ortasındayız”
0

Bitcoin boğa piyasasının tam ortasındayız. Bu yönde bir açıklama önde gelen on-chain analistinden geldi. Ona göre şu an kesinlikle ayı piyasasında değiliz.


Bitcoin boğa piyasasının tam ortasındayız

Bitcoin (BTC) bu yılın ilk yarısında 3,100 dolardan 14,000 dolara birkaç ay süren ralli yapmıştı. Ardından sonra ise Temmuz’dan itibaren çöküş yaşıyor. Yatırımcılar ise kripto paranın bir boğa piyasasında kalıp kalmadığını merak ediyor. Önde gelen bir on-chain analistine göre, cevap evet. BTC boğa piyasasının ortasında bulunuyor.

Kripto para fonu Adaptive Capital’in ortaklarından ve iyi bilinen on-chain analist Willy Woo, yatırımcıların faaliyetlerini takip eden kendi indikatörünün, Bitcoin’in açık bir şekilde ayı piyasasında olmadığını gösterdiğini ifade ediyor. Bu indikatör aynı zamanda piyasa döngüleri ile yakın korelasyon içinde.

Woo tweetinde BTC’nin şu an boğa piyasasının “yeniden birikim” aşamasının ortalarında olduğunu söylüyor. Böyle bir aşamadan sonra ise yükseliş gelir ki Bitcoin’in fiyatını başladığı noktadan iki kat ya da daha yüksek bir noktaya taşır.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin ne kadar kârlı?

Willy Woo (@woonomic): “BTC ayı piyasasında mıyız? Hayır, bir boğa piyasasının yeniden birikim aşamasındayız.”

Woo’nun analizine göre tarih bir kez daha tekrar edecek. Bitcoin 2020 yılının ikinci çeyreğinde çok daha yüksek bir seviyelere gelecek. Bu da söz konusu dönemden birkaç ay sonra ya da bir yıl sonra yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydedeceği anlamına geliyor.

Woo kısa süre önce de çalıştığı fonun tescilli indikatörünün aylar süren düşüşten sonra “boğaya geçiş yaptığını” bildirmişti.

Bunu da dikkate alarak, 6,500 doların altına herhangi bir düşüşün makro görünümde sadece bir gölge (wick) olacağını da belirtiyor. Ona göre bu ismi açıklanmayan indikatör, yatırımcıların yaklaşan halvingden önce harekete geçeceğini gösteriyor. Mayıs 2020’de yaşanacak blok ödülü yarılaması olayı.

İlgili – Analiz: Bitcoin 7650 doları kırarsa…

Bitcoin’in bir sonraki boğa atılımının ufukta göründüğünü söyleyen sadece Woo değil.

Velvet ismi ile bilinen bir trader de 22 Aralık’ta boğa dönüşümüne işaret ederek, BTC fiyatının “Mart civarı 20,000 doları görebileceğine” inanıyor. Halving öncesi Bitcoin’in her zaman yükseldiği gerçeğini dayanak gösteriyor.

Analist, aşağıdaki grafikte, BTC’nin yakında Mayıs 2020 halvingi öncesi ralli yapacağının işaretlerini sergilediğini söylüyor.

Bitcoin boğa piyasasının tam ortasındayız. Bu yönde bir açıklama önde gelen bir on-chain analistinden geldi. Ona göre şu an kesinlikle ayı piyasasında değiliz.

Kaynak

Etiketler: