BTC : 85695 ₺ ETH : 2870 ₺ XRP : 2.223 ₺ LTC : 433.9 ₺ USDT : 7.226 ₺ XLM : 0.777 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Whale Whisperer Bitcoin fiyat tahmini – 16.000 dolara uzak değiliz

Whale Whisperer Bitcoin fiyat tahmini – 16.000 dolara uzak değiliz

0
huobi_koinmedya

Yeni bir Bitcoin fiyat tahmini daha yapıldı. Bu sefer Whale Whisperer’dan geldi. Ona göre kripto paranın değeri dört ay içinde 16,000 dolar olacak.


Bitcoin fiyat tahmini – Dört ay içinde 16,000 dolar

Bu tahminin zamanlaması da dikkat çekiyor. Çünkü lider kripto para 10,000 doların üzerine çıkmada zor anlar yaşıyor. Çarşamba günü başlayan düşüş Cuma gününe kadar devam etti ve muhtemelen de devam edecek.

Whale Whisperer ve AngeloBTC takma adlarını kullanan trader, vaat edici bir Bitcoin fiyat tahmini dile getiriyor. Bu HODL yapanlar için iyi haber. Ona göre BTC fiyatı Ekim sonunda 16,000 dolar olacak. Yine de bazıları için bu çok da heyecan verici bir tamin değil. BitMEX’te trader olan AngeloBTC, bu tahminin mevcut fiyat grafiğine dayandırıyor.

koinmedya_brave

Grafiklere dayalı Bitcoin tahmini

21 Mayıs tarihli Twitter paylaşımında Whale Whisperer bu tahmininin nasıl gerçekleşeceğini gösteriyor. Burada BTC fiyatı bir üçgen formasyonu oluşturuyor ki tradere göre buradan Ekim sonunda 16,000 dolara bir patlama gerçekleşecek. Bu patlamayı neyin tetikleyeceğini söylemese de “grafikler yalan söylemez” ifadesini kullanıyor.

Bu, traderin ilk Bitcoin tahmini değil. 12 Mayıs’ta dile getirdiği tahminde, BTC’nin 2021 yılının sonunda 30,000 doları göreceğini söylemişti. Çünkü Bitcoin’in üçüncü halving olayı başarılı geçti. Halving sonrası yükseliş bekleyen birçok yatırımcı hala piyasa katalizörü arıyor.

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Volatilite Bitcoin tahminlerini serap yapıyor

Bitcoin tahmini, aşırı değişken bir pazarda her zaman bir serap olarak görülmüştü. Birçok geçmiş tahmin, gerçekleşmedi ya da gerçek dışı kaldı.

koinmedya_brave

Buna rağmen mevcut ekonomik bunalım döneminde Bitcoin yatırımcılar ve bireyler için bir güvenli liman seçenek olarak ortaya çıkıyor. Paul Jones Tudor da bunu kabul ediyor. Greyscale yöneticilerinden Michael Sonnenshein de benzer bir görüş dile getiriyor. Ona göre salgın döneminde BTC bir koruma olarak görülüyor.

Bütün bu yaşananlar ve görüşler, Bitcoin’in boğa durumunu güçlendiriyor. Yine de birçok BTC meraklısı bu tahminlere temkinli yaklaşıyor.

İlgili – Çinli dev yatırımcılardan tehlikeli Bitcoin türev piyasası hamlesi

Kaynak

Etiketler: