BTC : 82853 ₺ ETH : 2863 ₺ XRP : 1.883 ₺ LTC : 356 ₺ USDT : 7.637 ₺ XLM : 0.5864 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Western Union, Ripple’ın stratejik ortağını satın alıyor

Western Union, Ripple’ın stratejik ortağını satın alıyor

Western Union, Ripple’ın stratejik ortağını satın alıyor
0

Western Union, Ripple ortağı Moneygram’ı satın mı alacak? Bloomberg ekibinden gelen haberler, Western Union’ın en büyük rakibi olan MoneyGram satın almakla ilgilendiğini belirtiyor.


Bu durumda anlaşma, en büyük küresel havale sağlayıcılarından ikisini bir araya getirecek. Bloomberg’e göre, anlaşma henüz tamamlanmadı ve hem Western Union hem de Moneygram temsilcileri işlemin ayrıntılarını henüz açıklamadı.

Ripple ortağı Moneygram’ı satın almak ne anlama geliyor?

Son birkaç yılda, para havale endüstrisi daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi işlemler sunan birçok girişim tarafından destekleniyor. Buna ek olarak, dijital varlıkların kullanımı ve kullanılabilir fiat’a hızlı dönüşümü, işlemi standart bir akıllı telefonun konforundan daha hızlı ve yapılabilir hale getirdi.

İlginizi çekebilir: Güncel Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

koinmedya_brave

Kişinin sadece Bitcoin, Ethereum, Nano gibi popüler kripto para birimlerini güvenilir bir cüzdan veya kripto borsası yoluyla göndermesi gerekiyor ve alıcı BitPay, LocalBitcoins veya RemiTano gibi hizmetleri kullanarak fiat’a anında dönüştürebiliyor.

Western Union hamlesi Moneygram’ın Ripple ile olan ortaklığını nasıl etkiler?

En büyük finansal hizmetlerden ikisini bir araya getirecek olası bir anlaşma haberinin Ripple iş ortağını nasıl etkileyeceği konusunu gündeme getirdiğini hatırlatalım.

Son iki şirket, Haziran 2019’da xRapid’in, havale işlemlerini daha verimli hale getirmek için XRP’yi kullanarak talep üzerine likidite için bir çözüm olarak kullanmayı amaçlayan stratejik bir ortaklık açıkladı.

 

Buna ek olarak, Haziran 2019 ve Şubat 2020 arasında, Ripple’in MoneyGram’a 50 milyon dolar ve 11 milyon dolar daha fazla enjekte ettiği bildirildi. İkinci tutarla ilgili olarak, fonların kullanımı hakkında kesin bir ayrıntı verilmedi, ancak MoneyGram, Ripple’ın Ripple teknolojisini kullanarak döviz piyasalarına likidite geliştirmek ve önemli miktarda döviz faaliyeti sağlamak için bu rakamı aldığı açıklandı.

Bu nedenle, yatırımcılar ve traderlar sadece anlaşma gerçekleşirse Ripple teknolojisi ve XRP’nin nasıl kullanılacağı konusunda spekülasyon yapabilirler. Western Union, 2018’den bu yana Ripple teknolojisini kullanma fikrine kapıldı. Ancak, Ripple’in çözümlerinden herhangi birinin kullanılması konusunda herhangi bir taahhütte bulunulmamıştır. MoneyGram ile anlaşma başarılı olursa bu durum değişebilir.

Kaynak

Etiketler: