BTC : 82248 ₺ ETH : 2765 ₺ XRP : 1.837 ₺ LTC : 351.6 ₺ USDT : 7.666 ₺ XLM : 0.5653 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Weiss: Shelley testinden sonra Cordano EOS’tan açıkça üstün

Weiss: Shelley testinden sonra Cordano EOS’tan açıkça üstün

Weiss: Shelley testinden sonra Cordano EOS’tan açıkça üstün
0

İlk piyasaya sürüldüğünde ciddi beklentiler oluşturan EOS, Shelley testinden sonra Cordano üstünlüğünü adeta kabul etmek zorunda gibi görünüyor.


Shelley testinden sonra Cordano üstünlüğü tescillendi

2017 yılında kripto piyasalarında sahneye yeni ve heyecan verici bir kripto projesi çıkmıştı. Bu projenin her şeyi tamamen değiştirebileceği düşünülmüştü. Bazıları bunu bir piyasa manipülasyonu olarak değerlendirdi. Fiyatları alevlendiren bir yapay sıçrayış ve sonrasında tekrar bir geri dönüş. Bugün geri dönüp bakıldığında durum zannedilenden çok farklı görünüyor. Eğer cesur iddialarla ortaya çıkıyorsanız bunun altını dolduracak donelere sahip olmanız gerekiyor.

Weiss: Cardano EOS’tan üstün

Weiss Crypto Ratings adlı Twitter hesabından Cardano’yu öne çıkaran yorumlarını içeren son tweetler sıcak bir tartışmanın fitilini ateşledi.

koinmedya_brave

“Cardano EOS’tan açıkça üstün. EOS piyasada bir ilkti ama her iki kripto da zaman içerisinde Cardano’nun daha üstün olduğunu gösteren bir konuma yerleştiler.”

Shelley testinden sonra Cordano Weiss: Shelley testinden sonra Cordano EOS’tan açıkça üstün

Bu çıkış tartışmaları alevlendirdi

Doğal olarak iki rakip blockchain projesinin destekçileri arasındaki tartışma karşılıklı karalamalarla hararetleniyor. Yorumlardan bazılarında takipçiler altını destekleyici bilgiler paylaşmadan Weiss’in bu tür bir çıkış yapmış olmasını eleştiriyor.

Weiss’e tepki olarak dile getirilen bazı yorumlar ise şöyle:

“Bu Weiss’in güvenilirliğini azatlığının kanıtından başka bir şey değil.”

“İlk ve son nokta. Sizi yönlendirmek için daha fazla mı ödüyorlar?”

“Siz bir beyaz kağıt ile canlı bir ürünü mü karşılaştırıyorsunuz? Bu iddiaların hiçbir dayanağı yok.”

Cardano’nun teknolojisi üçüncü nesil olarak adlandırılan katmanlı akıllı sözleşme ve dApp platformu olarak tanımlanıyor. İlk katman yerel ADA tokeni kullanılarak yapılan kripto para işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan yerleştirme katmanı. İkinci katman akıllı sözleşme hesaplamalarını gerçekleştirilmesini sağlayan katman. Bu katman Ouroboros olarak bilinen, kişiye özel varlık ispatı konsensüsü algoritmasını kullanıyor. Rakipleri EOS, Ethereum ya da Tron’un sahip oldukları dApp kullanım alanlarına sahip olmayan Cardano için henüz çok erken. Fakat saygın dereceleme kuruluşunun Shelly testnet snapshotu ile ilgili ikinci tweetinden sonra Cardano ile ilgili yapmış oldukları destek çıkışının nedeni daha net anlaşılıyor.

“Cardano ilk snapshot ve denge kontrolü için önerilen Shelley testnetini tamamladı. Stake yönelimli bu son adım ilk kez yatırımcılara ödül ADA Dolarları kazanmalarını sağlayacak.”

Shelley testinden sonra Cordano Weiss: Shelley testinden sonra Cordano EOS’tan açıkça üstün

IOHK’nin patronu Charles Hoskinson, yayınlamış olduğu bir video ile Cardano’nun merkeziyetsizlik yolunda bir sonraki gelişiminin nasıl olacağı konularını detaylıca anlatıyor. Resmi portala göre Shelly, ADA kullanıcılarının ve geliştiricilerinin stake havuzlarını tecrübe edebilecekleri ve onlara Cardano üzerinden havuz koleksiyonu inşa etmelerine yardımcı olabilecek bir test çevresi sunuyor.

Kaynak

Etiketler: