BTC : 82855 ₺ ETH : 2855 ₺ XRP : 1.888 ₺ LTC : 358.8 ₺ USDT : 7.634 ₺ XLM : 0.586 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Weiss Ratings’in Bitcoin fiyatı beklentisi ve altın ile kıyaslaması

Weiss Ratings’in Bitcoin fiyatı beklentisi ve altın ile kıyaslaması

Weiss Ratings’in Bitcoin fiyatı beklentisi ve altın ile kıyaslaması
0

Weiss Ratings’in Bitcoin fiyatı beklentisi ve altın ile kıyaslaması. Derecelendirme şirketi ilk önce altın ile Bitcoin’in kıyaslıyor. Ardından ise BTC’nin 3-4 kat yükseleceği tahminini paylaşıyor.


Weiss Ratings’in Bitcoin fiyatı beklentisi ve altın ile kıyaslaması

Weiss Ratings, corona virüs salgını bitince altının fiyatının artacağını öngörüyor. Ama Bitcoin (BTC) ile kıyaslandığında altının yükselişi çok sınırlı ve sönük kalacak tahminini yapıyor.

Kripto derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings’e göre, enflasyona karşı geleneksel bir koruma olan altın ile kıyaslandığında dijital yapısından dolayı Bitcoin’in birkaç avantajı var.

İlgili – Grayscale analisti Bitcoin mi Altın mı sorusuna cevap veriyor

koinmedya_brave

Weiss Ratings, altın ile Bitcoin kıyaslamasını şöyle yapıyor: “Hükümet bürokratları altının satın alma gücünü, fiat para birimlerinde olduğu gibi şişiremezler. Ancak güvenlik güçlerini göndererek altınınıza el koyabilirler.

Mesela, 1933 yılında ABD Başkanı ülkedeki tüm altına el koymuştu. Avustralya’nın 1959 Bankacılık Kanunu da vatandaşların altınlarını zorunlu olarak kâğıt paralara dönüştürmesi konusunda hükümete yetki vermişti. Ayrıca 1966’da İngiltere’nin İşçi Partisi hükümeti de vatandaşların dört altın paradan fazlasına sahip olmasını yasa dışı ilan etmişti.

Böyle şeyler bir daha tekrar etmez diye düşünmeyin. İflas eden ve harcama üstüne harcama yapan hükümetler, özellikle de artık köşeye sıkıştıklarında, ulaşabildikleri her varlığı ele geçirmek için harekete geçerler.”

Weiss Ratings ayrıca Bitcoin’in altın ile kıyaslandığında daha taşınabilir olduğunu da belirtiyor. Çünkü altının taşınması için çok pahalı izinler ve koruma gerekiyor.

Bunlar saklama söz konusu olduğunda da geçerli. Altın saklamak için güvenli bir yere ihtiyaç var. Bir banka ya da bir kasa. Ancak Bitcoin için bunlara gerek yok. Çünkü fiziki bir saklama ihtiyacı olan varlık değil.

İlgili – Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Weiss’in Bitcoin yükselecek beklentisi

Bu arada CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 8,534 dolardan işlem görüyor ve Weiss de BTC fiyatının uzun vadede daha fazla yükselmesini bekliyor. Özellikle de halvingin piyasaya giren yeni coin arzının daha fazla düşürmesinden sonra fiyat artışının olacağı beklentisi yüksek.

Weiss Ratings’in Bitcoin fiyatı beklentisi şöyle: “3 ya da 4 kat kazançlar gerçekçi ihtimaller dahilinde. Mart ayının ortasında yaşanan ani çöküş sonrası Bitcoin altının beş kat performans göstererek geçti.”

Kaynak

Etiketler: