BTC : 64.85 ₺ ETH : 2.226E-5 ₺ XRP : 32.3 ₺ LTC : 0.0712 ₺ USDT : 4.159 ₺ XLM : 15.88 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. WazirX CEO’suna göre tarihi an: 3iQ Bitcoin Fonu için halka arz izni aldı

WazirX CEO’suna göre tarihi an: 3iQ Bitcoin Fonu için halka arz izni aldı

WazirX CEO’suna göre tarihi an: 3iQ Bitcoin Fonu için halka arz izni aldı
0

Bitcoin ve kripto para şirketi 3iQ, Kanadalı otoritelerden halka arz için izin aldı. Bu izin kripto paraların ve Bitcoin’in geleneksel bir yatırım aracı kabul görmesi adına önemli bir eşik olarak görülüyor.


Kanadalı 3iQ Bitcoin Fonu için halka arz izni aldı

2012 yılında kurulan Kanada merkezli yatırım şirketi 3iQ, kripto paralar üzerinden fon tutan akredite olmuş bir şirkettir. 3iQ şirketi Bitcoin, Ethereum ve Litecoin üzerinden fon tutuyor. Şirket, Kanada’da sadece akredite olmuş yatırımcılara yatırım araçları sunabiliyor. 3iQ, ABD’nın SEC’i ile aynı konumda olan Kanadalı otoritelerden (Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu) halka arzda bulunmak için gerekli izinleri aldı. Yani Bitcoin ve kripto para şirketi 3iQ, Kanada’da halka arzda bulunuyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin ve kripto para temalı TV reklamları adaptasyonu hızlandırıyor

WazirX CEO’su Nischal, 3iQ’nun halka arz için izin almasını “tarihi bir an” olarak yorumluyor. Ülkeler Bitcoin ve kripto paraları yeni bir yatırım aracı olarak tanıyor ve kripto paralar artık ana akım yatırım aracı haline geliyor. WazirX’in CEO’su kripto paralar konusunda küresel piyasalardan ayrışan Hindistan hakkında ise sitem ediyor. Aşağıda WazirX’in tweet’inin orijinalini görüyoruz.

koinmedya_brave

Bitcoin Fonu WazirX CEO'suna göre tarihi an: 3iQ Bitcoin Fonu için halka arz izni aldı

Lütfen Bkz: Merkez bankaları politikaları, enflasyon ve Bitcoin ilişkisi

3iQ halka arz formunu A sınıfı ve F sınıfı üzerinden dolduruldu. Şirket hisse senedi başına 10 dolar talep edecek. Geçtiğimiz günlerde Çin merkezli Bitcoin madencilik şirketi Canaan’da ABD piyasalarında halka arzda bulundu. Canaan hisseleri, CAN etiketiyle Nasdaq borsasında listeleniyor.

Kaynak

Etiketler: