fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Waves teknik analizi: Ayı piyasasında WAVES fiyatında kilit destekte konsolidasyon

Waves teknik analizi: Ayı piyasasında WAVES fiyatında kilit destekte konsolidasyon

Waves teknik analizi: Ayı piyasasında WAVES fiyatında kilit destekte konsolidasyon
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası genelinde olduğu gibi Waves (WAVES) fiyatında da bir zayıflık var. Ancak öyle görünüyor ki WAVES/USD paritesi kritik bir desteği koruyor. Buradan kripto paranın nerede doğru yol alabileceğine bakalım.


Waves teknik analizi: WAVES fiyatı ne olur?

Kripto paraların çoğu kırmızı bölgede kalmaya devam ediyor. Bunun başlıca sebebi Çin’in bu sektöre karşı yeni saldırıları ve Evergrande grubu ile ilgili endişeler. WAVES token de bundan etkilendi.

WAVES/USD paritesi 23.18 dolardan işlem görüyor ve 12 Eylül’de kaydettiği 34 doların bir az üzerindeki bir önceki zirvesinden büyük bir düşüş yaşadı. Kripto para şimdi 22.25 dolardaki başlıca destek seviyesinde konsolide oluyor. Burası önümüzdeki günlerde Waves fiyatının geleceğini belirleyecek eşik olabilir.

Waves teknik analizi: WAVES fiyatı ne olur?

WAVES/USD 4 saat grafiği teknik analizi Kaynak: TradingView

Yukarıdaki 4 saat grafiğine baktığımızda WAVES/USD paritesinin 22.25 dolar desteğine ulaştıktan sonra yükselmeye çalıştığını görüyoruz. Buna rağmen yükseliş çok yavaş ve fiyat yeniden desteğe doğru çöküyor. Sonuçta grafikte alçalan üçgen formasyonu oluştu. Buna ek olarak fiyat düşüş trendine paralel bir şekilde “lower low” hareketler kaydediyor.

İlgili – Waves coin nedir? Nasıl alınır?

WAVES/USD desteği kırar mı?

WAVES/USD paritesi şu an kritik destekte. Ancak bu önemli desteğin kırılıp kırılmayacağını kesin olarak söylemek zor. Ancak kesin olarak şunu söyleyebiliriz. Bu destek üzerinde konsolide olurken, düşen üçgen formasyonunda kırılmaya az kaldı.

WAVES/USD için kritik seviyeler

Waves fiyatı için daha yukarıda da bahsettiğimizi gibi 22.25 dolar başlıca destek seviyesi. Düşüşün önünü kesen ilk engel burası. Aynı zamanda burada önümüzdeki günlerde sıçrama yaparak yükselişe geçebilir. Sonuçta boğa momentumuna kapı açılır.

Buna rağmen WAVES/USD fiyatının baskı altında olduğunu da görüyoruz. Alıcıların şimdiye kadar fiyatı yükseğe taşıma girişimleri başarısız oldu. Ayrıca kripto para piyasası genelindeki zayıf durum da fiyatı güçsüz bırakıyor.

Her ne kadar Waves fiyatının söz konusu destekten sıçrama ihtimali olsa da, piyasadaki zayıflık düşen trend çizgisinin üzerine kırılmayı engelleyebilir.

Eğer fiyat desteğin altına gerilerse, bu sefer satışlar devam eder. Satış durumunda hedefler sırasıyla 17.8 dolar ve potansiyel daha alt seviye ise 12.8 dolarda.

Ama eğer WAVES/USD paritesi desteği korur ve trend çizgisinin üstüne kırılma olursa, bu sefer muhtemelen kazanç götürme seviyeleri sırasıyla 26 dolar, 28 dolar ve 30 dolarda olacak.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: