BTC : 80198 ₺ ETH : 2607 ₺ XRP : 1.791 ₺ LTC : 332 ₺ USDT : 7.719 ₺ XLM : 0.5422 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Wanchain Web3 için önemli bir anlaşmaya imza attı

Wanchain Web3 için önemli bir anlaşmaya imza attı

Wanchain Web3 için önemli bir anlaşmaya imza attı
0

Wanchain Web3 için önemli bir anlaşmaya imza attı. Çok bloklu açık finans platformu Wanchain, resmi genesis validator olarak Web 3.0’a odaklanan çapraz zincir veri oracle ağı Band Protocol ile ortaklık kurdu.


Resmi tweet’te Wanchain, ortaklığın gerçek zamanlı olarak Wanchain dApp’lerine zincir dışı veri getirme yeteneklerini güçlendirmelerine izin vereceğini belirtti.

Wanchain Web3 için anlaşma

Medium’da konu ile ilgili resmi bir yazıda, Band Protocol, Wanchain ekibinin son bir aydır BandChain testnet 2’de onlarla yakın bir şekilde çalıştığını açıkladı.

koinmedya_brave

İlgili yazı için bakınız: Yeni başlayanlar için kripto para rehberi: Nedir, nereden alınır, ne zaman alınmalı, nelere dikkat edilmeli?

Wanchain ile entegrasyon, güvenli, gerçek zamanlı ve Birlikte çalışabilir bir finansal sistemin temeli olan geliştiriciler için güvenilir bir çözüm sunuyor. Band Protocol CEO’su ve Kurucu Ortak, Soravis Srinawakoon konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veriyor:

“Band Protocol, Wanchain’in BandChain ekosistemine bir genetik doğrulayıcı olarak katılmasını ve stratejik ortaklığımızda karşılıklı yararlı işbirliklerini genişletmeyi dört gözle bekliyor. Wanchain’in hızla büyüyen ekosistemini görmekten mutluluk duyuyoruz. Zincir dışı verilerin güvenilirliği ve güvenliği giderek önem kazanıyor.”

Band Protocol ne yapıyor?

Bir zincirler arası veri oracle ağı olan Band Protocol, gerçek dünyadaki verileri ve API’leri akıllı sözleşmelere bağlayıp birleştiriyor.  Ayrıca DeFi, tahmin pazarları ve oyunlar gibi akıllı sözleşme uygulamalarının zincir halinde oluşturulmasını sağlıyor. Diğer yandan Wanchain, merkezi olmayan finans dünyasını birbirine bağlamak için altyapı sağlıyor. Tüm yalıtılmış kamu ve özel blok zincirlerini birbirine bağlayarak dijital varlıkların ve verilerin dünya çapında akışına izin veriyor.

Şirketin lider blockchain tabanlı oracle ağı ile entegrasyonunu yorumlayan Wanchain Kurucusu ve CEO’su Jack Lu şu ifadeleri kullanıyor:

“Band Protokolü v2’nin Wanchain DApp’lere getireceği yeni güncellemelerle herhangi bir veri kaynağına veya API’lara gerçek zamanlı veri bağlantıları ile bağlanmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz. Oracle alanında anahtar oyuncu olma yeteneklerinden eminiz ve BandChain ağında bir genesis validator olarak görevlerini destekleyeceğiz.”

Dün yayınlanan bir Twitter paylaşımında Band Protocol, Wanchain ile entegrasyonun BandChain’in güvenliğinin ve merkezsizliğinin daima en üstte olmasını sağlayacağını belirtti. Ayrıca Wanchain topluluğunun, BAND tokenını isteyerek Wanchain tabanlı dApp’lere güç veren Band Protocol oracles’ının güvenilirliğine ve merkezsizleştirilmesine katkıda bulunmasına izin verecek.

Kaynak

Etiketler: