BTC : 63068 ₺ ETH : 1580 ₺ XRP : 1.231 ₺ LTC : 289 ₺ USDT : 6.906 ₺ XLM : 0.4663 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Walmart ve MoneyGram anlaşması Ripple’ı da ilgilendiriyor

Walmart ve MoneyGram anlaşması Ripple’ı da ilgilendiriyor

Walmart ve MoneyGram anlaşması Ripple’ı da ilgilendiriyor
0
huobi_koinmedya

ABD merkezli perakende devi Walmart, MoneyGram ortaklığının kapsamını genişletiyor ve bu durum Ripple’ı da ilgilendiriyor. Walmart, yurt dışı para transferlerinde Ripple ürünlerini kullanan MoneyGram ile çalışıyor.


Walmart, Ripple ortağı MoneyGram ile sözleşmesini yeniliyor

Walmart hem dünya genelinde hem de ABD içerisinde para transferlerini MoneyGram üzerinden gerçekleştiriyor. Walmart, MoneyGram ile gerçekleştirdiği sözleşmeyi 2021 yılına kadar uzatıyor. Benzer şekilde anlaşmanın kapsamını da genişletiyor. Walmart’ın ABD genelinde 4.700 adet mağazası bulunuyor ve Walmart dünya geneli birçok noktadan girdi tedarik ediyor. Walmart, MoneyGram ile Walmart-Walmart ve Walmart-Dünya şeklinde tanımladığı iki kanal üzerinden para transferlerini gerçekleştiriyor. Walmart ve MoneyGram arasındaki anlaşma Ripple’ı da ilgilendiriyor. Çünkü MoneyGram para transferlerinde Ripple’ın ürünlerini kullanıyor.

Walmart finansal işler sorumlusu Wilbert Noronha bu konuda şu açıklamalarda bulundu:

“Biz Walmart-Walmart ve Walmart-Dünya kanallarını MoneyGram ile başlatırken müşterilerimizin hem dünya geneli hem de ABD içerisinde arkadaşlarına ve ailelerine para gönderebilecekleri bir platform oluşturmayı hedefledik. Yeni yöntem Ria ile Walmart-Dünya kanalında daha rekabetçi kurlar üzerinden transfer sağlayacağız.”

MoneyGram CEO’su Alex Holmes ise Walmart müşterilerine rekabetçi kurlar sayesinde para transferlerinde kapsamlı hizmet sunduklarını ifade etti.

koinmedya_brave

Walmart’ın 2019 yılı 3’üncü çeyrek raporlarına göre toplan gelirlerinin yüzde 9’unun Walmart-Dünya kanalı ile gerçekleştirilen fonlardan sağladıkları belirtildi. MoneyGram’ın işlem hacmindeki artışlar dolayısı ile XRP işlem hacmine de yansıyor. MoneyGram Ripple’ın xCurrent ve xRapid ürünlerini kullanıyor. Bu ürünlerden xRapid, para transferlerinde XRP’yi köprü para birimi olarak kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde MoneyGram, xRapid ürününü daha fazla kullanacaklarını açıklamıştı.

Lütfen Bkz: Ripple ortağı MoneyGram üçüncü çeyrek bilançosunu açıkladı

Ripple’ın XRP’si yazının kaleme alındığı saatte 27,8 cent’ten işlem görüyor. XRP, 30 cent’lik direnç seviyesinin üstünde tutunamıyor. XRP yazının kaleme alındığı saatte fiyatlarda düzeltme yaşıyor. Aşağıdaki grafiğe bu düzeltme yansımış durumda.

Walmart MoneyGram Ripple'ı Walmart ve MoneyGram anlaşması Ripple'ı da ilgilendiriyor

koinmedya_brave

Kaynak