BTC : 83315 ₺ ETH : 2898 ₺ XRP : 1.894 ₺ LTC : 367.7 ₺ USDT : 7.61 ₺ XLM : 0.5911 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Wall Street, Goldman Sachs’ın Bitcoin satın alma uyarısını neden dikkate almıyor?

Wall Street, Goldman Sachs’ın Bitcoin satın alma uyarısını neden dikkate almıyor?

Wall Street, Goldman Sachs’ın Bitcoin satın alma uyarısını neden dikkate almıyor?
0

Goldman Sachs geçenlerde Bitcoin satın alma konusunda uyarılarda bulunmuştu. Yeni veriler, kurumsal yatırımcıların dikkat çekici bir oranda Bitcoin (BTC) satın aldığını gösteriyor.


Piyasa araştırmacısı Kevin Rooke, kurumsal yatırımcılara dayanak varlığın kendisini satın almak zorunda kalmadan BTC’ye yatırım yapmanın güvenli bir yolunu sunan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)’yi izliyor.

Grayscale’in Bitcoin satın alma hızı

GBTC, gerçek Bitcoin tarafından tamamen desteklenmektedir ve Rooke’ye göre, Grayscale’in BTC’yi satın alma hızı, şimdi önde gelen kripto para biriminin yeni arzını geride bırakıyor.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin milyarderler listesi en şaşaalı dönemini yaşıyor

koinmedya_brave

“Grayscale’in Bitcoin Trust’ı halvingden bu yana 18.910 Bitcoin satın aldı. Yarılanmadan sonra sadece 12.337 Bitcoin çıkarıldı. ”

Bitcoin satın alma

Rooke, Goldman Sachs’ın Bitcoin’e dair yeni bir raporuna atıfta bulunarak bir varlık sınıfı veya uygulanabilir bir yatırım olmadığı şeklindeki yorumla ilgili olarak da “Wall Street Bitcoin istiyor ve Goldman Sachs’ın ne söylediği umrumda değil” ifadelerine yer veriyor.

Firmanın tüketici yönetimi ve yatırım bölümü, Bitcoin’in son on yıldaki getirilerinin her bir varlık sınıfını çok daha geride bırakmasına rağmen, yatırımcıların BTC’den kaçınmaları için önemli bir neden olarak kripto para biriminin volatilitesini gösteriyor.

Goldman’ın analizi, raporun aslında bağlam dışı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin satın alma

Grayscale’in 2020’nin birinci çeyreğine ilişkin raporuna göre, firmanın kripto tekliflerine yapılan tüm yatırımların % 88’i hedge fonların hakim olduğu kurumsal yatırımcılardan geliyor.

Kaynak