BTC : 82599 ₺ ETH : 2926 ₺ XRP : 1.914 ₺ LTC : 369.8 ₺ USDT : 7.568 ₺ XLM : 0.607 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Vodafone Facebook Libra ile yollarını ayırdı

Vodafone Facebook Libra ile yollarını ayırdı

Vodafone Facebook Libra ile yollarını ayırdı
0

Vodafone Facebook Libra ile yollarını ayırdı. Libra da yaprak dökümü sürüyor, Paypal, Booking, Visa ve Master Card’dan sonra Vodafone’da Libra’dan ayrıldı.


Vodafone Facebook Libra ile bağlarını kopardı

 

18 Haziran 2019’da görkemli bir lansmanla kamuoyuna tanıtılan Libra’da yaprak dökümü sürüyor. Şimdiye kadar Paypal, Booking, Visa ve Master Card gibi pek çok dev ortağını kaybeden Libra, Vodafone’la da yollarını ayırdı.

İlgili haber: Bir dev daha Libra’yı terk etti

koinmedya_brave

Vodafone Facebook Libra

Vodafone böylelikle Libra Birliğin’den ayrılan 8. Şirket oldu.

Libra başlangıçta 20’den fazla dev şirketin destek güvencesini almasına rağmen, projenin hayata geçirilmesi aşamasında yaşanan problemler ve yapılan değişiklikler neticesinde pek çok destekçisini kaybetti. Bunlardan sonuncusu da Vodafone oldu.

Vodafone sözcüsü yaptığı açıklamada en başından beri Vodafone’un arzusunun finansal hizmetlerin tüm dünyaya yayılmasına katkıda bulunmak olduğunu vurgularken, gelinen noktada Libra’yla bunun artık mümkün olmadığına inandıklarını dile getirdi.

Vodafone Sözcüsü:

”En başından beri Vodafone’un tek arzusu finansal hizmetlerin tüm dünyada kullanılmasına katkıda bulunmaktı. Libra’nın bir çıkmaza doğru sürüklendiğini görüyoruz. Bunun yerine halihazırda Afrika’daki insanlar için finansal hizmetler sunan ve Vodafone’un da önceden beri kullandığı M-Pesa projesine odaklanma kararı aldık.”

Libra Birliğinden gelen açıklamayla da Vodafone ile Libra’nın yollarının ayrıldığını doğrulandı.

İlgili haber: Libra öldü mü? Visa, Mastercard ve eBay desteğini çekti

Facebook yaşanan bu ayrılıklara karşı hala sessizliğini koruyor. Ancak medyada, önümüzdeki süreç için Libra’dan yeni bir yol haritası açıklanacağı yönündeki beklentiler artıyor.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

KAYNAK

Etiketler: