BTC : 64295 ₺ ETH : 1593 ₺ XRP : 1.361 ₺ LTC : 308.2 ₺ USDT : 6.75 ₺ XLM : 0.5209 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Visa ve Western Union işbirliği Ripple’ı zora sokar mı?

Visa ve Western Union işbirliği Ripple’ı zora sokar mı?

Visa ve Western Union işbirliği Ripple’ı zora sokar mı?
0
huobi_koinmedya

Visa ve Western Union uluslararası ödemeler endüstrisinde güç birliğine gidiyor. İki dev firmanın işbirliği Ripple’ı zora sokar mı? Açıklama New York Borsasından geldi.


İki devin birleşmesi Ripple’ı zora sokar mı?

Ripple’ın uluslararası ödemeler sistemine getirdiği teknolojik yenilik bankacılık ve finans dünyasında birçok kurumsal firmanın ilgisini çekmiş ve bu nedenle bazı kurumsal firmalar Ripple ile iş ortaklığı geliştirdi. Ripple’ın öncülüğünü yaptığı bu furyaya Stellar (XLM) gibi diğer kripto paralar da eklendi. Örneğin, Ripple Japon bankacılık devi SBI Holding ile işbirliği kurarken Stellar, IBM ile iş ortaklığı kurdu. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

Ancak Ripple’ın gösterdiği bu açılım rakiplerini de benzer işbirliğine zorluyor. 10 Haziran Pazartesi günü New York Borsası ödemeler endüstrisinin iki devi: Visa ve Western Union’ın işbirliğine gittiğini açıkladı.

Western Union, Visa ödemeler platformunu kullanarak hızlı ve hatasız biçimde sınırlar arası ödemelerde bulunmayı planlıyor.

koinmedya_brave

Visa yöneticilerinden Bill Sheley, iki teknoloji firmasının birlikte yaklaşık 200 ülkede 130 para birimi ile işlem yapacağını belirtti.

Western Union’dan Jean Claude Farah ise iş ortaklığının iki şirketinde iş ağında kaldıraç etkisi yapacağını ileri sürdü. Müşterilerine küresel anlamda geniş bir imkan sağlayacağını söyledi.

Ripple ise ödemeler yönteminde kullandığı blockchain teknolojisine güveniyor. Ancak karşısındaki güçlü iki firma Ripple’ın uluslararası piyasalarda zorlayacağa benziyor.

Gelecek dönemde ödemeler endüstrisinde güçlü aktörler arasında ciddi bir rekabetin yaşanacağını şimdiden görebiliyoruz.

koinmedya_brave

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Aurora isimli bir kripto para var: Tam bir pump-dump hikayesi

Litecoin son 12 ayın zirvesine ulaştı

Tron direnç seviyesini aşabilecek mi?

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler: