BTC : 86821 ₺ ETH : 3221 ₺ XRP : 2.216 ₺ LTC : 419.7 ₺ USDT : 7.401 ₺ XLM : 0.7844 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Visa gözünü Bitcoin ve Ethereum’a dikti!

Visa gözünü Bitcoin ve Ethereum’a dikti!

Visa gözünü Bitcoin ve Ethereum’a dikti!
0
huobi_koinmedya

Visa Bitcoin ve Ethereum’da çalışan geliştiricler arıyor. Şirket, blockchain mühendisleri ile ilgili çok sayıda iş ilanı açtı. Ödeme şirketi blockchain alanında kendine yer mi açmak istiyor?


Visa Bitcoin ve Ethereum blockchaini iyi bilen elemanlar arıyor

Ödeme devi Visa, gözünü blockchain teknolojisine dikti. Şirketin son iş ilanlarına bakarsak, blockchain mühendisleri aradığını görebiliriz.

Dünyanın 500 en büyük (Fortune 500) şirketinden biri olan Visa, kredi kartları ile yapılan tüm işlemlerin yüzde 53’ünü tek başına gerçekleştiriyor. Şimdi ise şirket birden fazla iş ilanı pozisyonu için ilan verdi. Pozisyonlar Austin (Texas) ve Foster City (California) şehirlerde.

Pozisyonlar için istenen nitelikler

Visa, ilanda yer alan iş tanımlarında, pozisyon için aranan kişilerde istedikleri nitelikleri de belirtiyor. Buna göre, pozisyonlardan biri için Ethereum ve onun blockchain mimarisi konusunda güçlü bir deneyime sahip olunması gerekiyor.

koinmedya_brave

İlgili – Visa ve Paypal söylentileri Bitcoin fiyatını 20 bin dolara taşıyabilir mi?

İlanda şöyle deniliyor: “Ethereum ve blockchain mimarisi konusunda güçlü deneyime sahip bir geliştirici arıyoruz. Dağıtılmış uygulama oluşturmakla görevli ekibin bir parçası olmak için.”

Visa Bitcoin ve Ethereum blockchaini iyi bilen elemanlar arıyor. Bu şu demek. Visa için aranan geliştirici, (C ++ veya Java üstünde) akıllı sözleşmeler oluşturmak için kullanılan Solidity programlama dilini iyi bilmeli ve bu alanda yüksek deneyime sahip olmalı.

İlana başvuracak ideal bir adayın ise Bitcoin, Ripple ve kurumsal blockchain platformu R3 ile çalışmış olması gerekiyor.

koinmedya_brave

Visa’nın işe alacağı yeni çalışanın sorumlulukları arasında “benzersiz” blockchain geliştirme girişimlerine liderlik etme, kod yazma ve yeni teknolojileri alandan takip etme yer alacak.

İlgili – 180 ülkede Visa kartla Bitcoin alma imkanı – Listede Türkiye de var mı?

Visa’nın blockchain tabanlı bir ödeme sistemi

Visa yıllardır finans ve teknoloji bölümü için blockchain mühendislerini işe alıyor.

Visa, geçtiğimiz Haziran ayında kendi blockchain destekli ödeme sistemi B2B Connect’i başlatmıştı. İlk defa 2016 yılında açıklanan bu sistem, Visa’nın kurumsal müşterilerine anında ve sorunsuz sınır ötesi işlemler yapma imkanı sağlıyor.

Geçtiğimiz Kasım 2019’da ise Visa dijital fiat para olarak tanımladığı bir projesi için patent başvurusu yapmıştı.

Kaynak