BTC : 65651 ₺ ETH : 1647 ₺ XRP : 1.385 ₺ LTC : 316.2 ₺ USDT : 6.786 ₺ XLM : 0.5433 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Virüs yayılıyor! Brezilya’da kahve kripto parası yayınlanıyor

Virüs yayılıyor! Brezilya’da kahve kripto parası yayınlanıyor

Virüs yayılıyor! Brezilya’da kahve kripto parası yayınlanıyor
0
huobi_koinmedya

Brezilya’da kahve kripto parası üretildi ve da bize gösteriyor ki kripto paralar hayatın her alanına yavaş yavaş giriş yapıyor.


Brezilya’da Kahve Kripto Parası Üretildi

Dünya üzerindeki kahve ağaçlarının yarıdan fazlası Brezilya’da. Dünya kahve ihtiyacının ise 3te 1ini Brezilya karşılıyor. Brezilya’daki kahve üreticilerinin işlerini kolaylaştırmak adına kahve üzerinden tanımlı bir kripto para blockchain dünyasına adımını attı.

Coffeecoin adındaki bu kripto para birimi Brezilya’nın en büyük arabica kahve kooperatifi tarafından tasarlandı. Kahve tedarikçileri ile kahve üreticileri arasındaki ekonomik bağların bundan sonra “coffeecoin” ile tanımlanması amaçlanıyor. Bu kripto paralar, Minasul’un mahsul besinleri, tarım makineleri ve diğer ürünleri satın almak için de kullanılabilecek.

koinmedya_brave

Minasul başkanı Jose Marcos, Global Kahve Forumunda yaptığı açıklamada, kripto paralarını ay sonunda yayınlayacaklarını duyurdu. Bu sayede kahve çiftçileri, tarlalarında ihtiyaç duyacakları her türden malzeme için bu parayı kullanabilecekler. Buna ilaveten, çiftçiler tarım sektörü dışında yer alan araba ve gıda türü ihtiyaçları için bile bu paradan yararlanabilecek.

Marcos buna ilaveten yeni kripto paranın geleceğinin, kahve endüstrisinde mevcut üretilen ve gelecekte üretilecek ürün miktarına bağlı olduğunu belirtti:

“Mevcut hasadın %30’u borsaya aktarılır, bir sonraki hasadın %20’si ve devam eden sezon için ise %10’u. Bu tür bir dijital finansmana izin vermek, kooperatif ve üreticiler için maliyetleri düşürecektir. Çünkü çiftçi bir noter ofisine kayıt yaptırmak zorunda kalmayacaktır. Ara işlemleri yok etmek için blockchain tabanlı kayıt sistemine geçmeyi uygun görüyoruz.”

Bu tür girişimler elbette blockchain sektörü ile kripto para kullanım imkanlarını geliştiriyor. VeChain global tedarik zincirinde işlev görüyor. Her bir sektör kendi içinde kullanacağı kripto para çıkarabilir. Önümüzdeki 5 yıl içinde kripto paraların endüstri alanına daha yoğun bir katılım sağlayacağını düşünüyoruz.

Kripto paraları hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: