BTC : 62703 ₺ ETH : 1556 ₺ XRP : 1.222 ₺ LTC : 284.6 ₺ USDT : 6.92 ₺ XLM : 0.4635 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Uzun vadeli Cardano fiyat analizi büyüleyici

Uzun vadeli Cardano fiyat analizi büyüleyici

Uzun vadeli Cardano fiyat analizi büyüleyici
0
huobi_koinmedya

Uzun vadeli Cardano fiyat analizine bakalım. Shelley güncellemesi ve mainnete geçiş, yatırımcılarda ADA konusunda yüksek beklentiler oluşturuyor. Haziran sonunda ise mevcut formasyonundan bir kırılma bekleniyor.


Uzun vadeli Cardano fiyat analizi

Cardano, Mart’taki çöküşten sonra kazançlarını başarılı bir şekilde geri alabilen birkaç altcoinden biri. Piyasa değerine göre onuncu en büyük kripto para, 0.0804 dolardaki 19 Haziran zirvesine çok yakın işlem görüyor. ADA coin fiyatını yükseklere taşıyan temel faktör ise Shelley güncellemesi ve yaklaşan mainnete geçiş ile ilgili.

Cardano (ADA) günlük grafik

Uzun vadeli Cardano fiyat analizi

Kaynak: ADA/USD TradingView – Uzun vadeli Cardano fiyat analizi

koinmedya_brave

Cardano, geçtiğimiz aylarda etkileyici bir fiyat yükselişi kaydetti. Şu an ADA fiyat mumu simetrik üçgenin trend çizgilerinin arasında gidip geliyor görünüyor. Bu formasyonun Haziran’ın sonuna doğru tamamlanması bekleniyor. Buradan ise her iki yöne de bir kırılma yaşanabilir.

İlgili – Önümüzdeki 2 hafta Cardano Shelley güncellemesi için çok önemli

Günlük hareketli ortalamalar kısa vade için Cardano’da boğa fiyat hareketlerini desteklemeye devam ediyor. 50 DMA (pembe), 100 DMA (mavi) ve aynı zamanda 200 DMA (mor), kripto para için kritik destekler oluşturmaya devam ediyor. Bu hareketli ortalamalar ADA fiyatını ani düşüşlere karşı koruyor. Buna ilave olarak 50 DMA diğer DMA’ların üzerindeydi ve 200 DMA da 100 DMA’nın altında dinleniyordu. Bu durum da ADA piyasasında boğaların mevcudiyetini bir kes daha doğruluyor.

Uzun vadeli Cardano fiyat analizi

koinmedya_brave

Kaynak: ADA/USD TradingView – Uzun vadeli Cardano fiyat analizi

Günlük Cardano grafiğindeki RSI da devam eden alım baskısına işaret ediyor. Çünkü yatırımcılarda ADA coin için yaklaşan Shelley güncellemesi ile ilgili yüksek beklentiler var.

İlgili – Weiss Crypto’ya göre Cardano ADA mükemmel – Cardano’yu mükemmel kılan ne?

Son birkaç haftada Cardano önemli ölçüde momentum kazandı. Birkaç geri çekilmeye rağmen, ADA çok fazla etkilenmemiş görünüyor. Yukarıdaki grafikler üzerinden Haziran sonunda potansiyel bir boğa kırılması beklentisi dile getiriliyor. Bunun sonucunda ADA fiyatı Haziran’ın başından bu yana görmediği seviyelere ulaşabilir. En yakın direnç ise 0.0995 dolarda görünüyor. Hareketli ortalamalar ise fiyatı düşüş durumuna karşı desteklemeye devam ediyor.

Kaynak

Etiketler: