BTC : 65080 ₺ ETH : 1620 ₺ XRP : 1.429 ₺ LTC : 319.1 ₺ USDT : 6.79 ₺ XLM : 0.5111 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin Haberleri Uzmanlar Bitcoin fiyatı için 8400 dolar seviyesine odaklandı

Uzmanlar Bitcoin fiyatı için 8400 dolar seviyesine odaklandı

Uzmanlar Bitcoin fiyatı için 8400 dolar seviyesine odaklandı
0
huobi_koinmedya

Uzmanlar Bitcoin fiyatı için 8400 dolar seviyesine odaklandı. Çünkü bu seviye beş haneli fiyata yükselişe işaret ediyor. Grafikler de BTC için aşırı boğa görünümü veriyor. Analistlerin Bitcoin tahminleri 10,000 doların üzerinde.


Uzmanlar Bitcoin fiyatı için 10,000 dolar beklentisini dile getiriyor

Bitcoin fiyatı dün göreceli yatay seyir izledi. BTC kısa süreliğine de olsa 8,250 doların altına gerilese de, fiyat şu an 8,400 doların biraz altında işlem görüyor. Altcoinler de benzer bir hareket sergiledi ve çoğunluğu son 24 saatte pek kıpırdamadı.

Bu hareketsizliğe rağmen, grafikler boğa görüntüsü veriyor. Bazı starndartlar açısından ise aşırı boğa görünüyorlar.

Analist CryptoHamster, Bitcoin’in bir günlük grafiğinin aşırı pozitif teknik işaretlere sahip olduğunu ve bunun boğaları memnum edeceğini söyledi. Analist, MACD indikatöründen bahsediyor. MACD indikatörü, keskin bir şekilde aşığı satış seviyesine düştükten sonra şimdi de yeşil bölgeye geçti.

koinmedya_brave

Analist, böyle bir MACD geçişinden sonra genelde fiyat yükselişi geldiğini savunuyor. Yine böyle bir durumda Bitcoin’in Kasım’dan önce 12,000 dolar seviyesine ulaşma potansiyeli olduğunu da vurguluyor. Tabii, mevcut seviyeden 12,000 dolar yükseliş yüzde 45’lik ralli anlamına gelir. Analistin bahsettiği 12,000 dolar kesin bir hedeften ziyade, güçlü MACD’ın işaret ettiği muhtemel bir senaryo.

https://twitter.com/CryptoHamsterIO/status/1182485532569268224?s=20

CryptoHamster ayrıca böyle bir boğa senaryosunun, yani fiyat yükselişlerinin “genellikle Bitcoin Bollinger Bant baz çizgisinin üzerine çıktıktan sonra gerçekleştiğini” ifade ediyor. Yakın bir zamanda BTC, 8,200 doları yeniden geri alarak, bu kilit destek/direnç seviyesinin üzerinde çıkmıştı.

Bu da kripto paranın önümüzdeki birkaç hafta içinde boğa trendi yakalaması için iyi bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.

koinmedya_brave

Başka işaretlet de var

Mevcut seviyeden 12,000 dolar çok yüksek bir hedef gibi görünüyor olabilir. Ancak diğer teknik indikatörler ve grafik formasyonları da Bitcoin’in artık dibi gördüğünü ve yeniden beş haneli değere ulaşmak hedefini seçtiğini gösteriyor.

Twitter’de “Financial Survivalism” ismiyle yazan analist, Bitcoin’in Eylül’ün sonundan bu yana olan grafiğinin, ders kitaplarındaki Wyckoff Biriktirme formasyonunu hatırlattığını belirtiyor. Bu formasyon, teknik analiz konusunda bir efsane olan Richard Wyckoff çalışmalarında tanımladığı bir formasyon.

Financial Survivalism, mevcut BTC fiyatının 8,000 doların üzerinde kalması, bu formasyonun oluştuğunu doğrular. Şimdiye kadar Bitcoin bu seviyesi koruyabildi. Eğer bu formasyon onaylanır ve tam olarak gerçekleşirse, Financial Survivalism’e göre Bitcoin yakında, daha kesin olarak bir hafta içinde yeniden 10,000 doların üzerine geri dönebilir.

Kaynak