BTC : 83117 ₺ ETH : 2913 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 367.2 ₺ USDT : 7.626 ₺ XLM : 0.599 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Uzman yorumu: Bitcoin boğa koşusunun ilk aşamalarındayız

Uzman yorumu: Bitcoin boğa koşusunun ilk aşamalarındayız

Uzman yorumu: Bitcoin boğa koşusunun ilk aşamalarındayız
0

Bitcoin boğa koşusunun ilk aşamasındayız! Şimdi, bazı analistler, teknik göstergeler doğrultusunda mevcut görünümün, BTC rallisinin ilk aşamalarındaki gibi olduğunu ileri sürüyor.


Bitcoin boğa koşusunun ilk başlarındayız!

En son yaptığı yükseliş hareketi stabilize olmaya başladıktan sonra, Bitcoin (BTC) fiyatı, bugün (4 Eylül) 10.500$ seviyesindeki desteği test etti. Dün ise, iki haftalık en yüksek seviyesi olan 10.798 doları test etmek için yükseldi ve en son 10.736 doları gördü.

Haftaya 9.630 dolardan başlayan parite, birkaç gün içinde yaklaşık 1000 dolara kadar artış kaydetti. Coin360 verilerine göre yazımız yayına hazırlanırken, %1,33’lik bir düşüşle 10.508 dolardan işlem görüyor.

Son zamanlarda bazı analistler, mevcut görünümün Bitcoin boğa koşusunun ilk aşamasındaki gibi göründüğünü ifade ediyor. Peki analistler, bu tahminlerini neye dayandırıyor?

koinmedya_brave

Bitcoin yönünü boğalara çeviriyor!

Son birkaç gündür piyasalar, yeni kazanımlara olumlu tepki gösterdi ve bu durum, Bitcoin’in 8.000$’a kadar düşeceği yönünde yapılan tahminler neticesinde ortaya çıkan negatif piyasa duyarlılığını tersine çevirdi.

Bitcoin boğa koşusunun ilk7 günlük Bitcoin fiyat grafiği Kaynak: Coin360

Şimdi, bazı analistler teknik göstergelerin, daha büyük kazançlara işaret ettiğini ve Bitcoin‘in yönünü boğa piyasasına çevirdiğini öne sürüyor. Ve onlara göre Bitcoin boğa koşusunun ilk aşamalarındayız.

Bunlardan biri de Twitter’da popüler analistlerden biri olan PlanB. Daha önce bir kaç kez, Bitcoin’in stok akış oranı analiziyle gündeme gelen analist, mevcut görünüme bakarak, paritenin, yeni bir boğa piyasasının başlangıcına doğru evrildiği sonucunu cıkarıyor.

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1168938461140856832

Bu metriğin önemli olduğunu iddia eden analist, Twitter’da Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalama grafiğini paylaşarak, Bitcoin’in yükseliş için hazır olduğunu söylüyor.

Bununla birlikte, Twitter’da bir diğer popüler analist Filb Filb de 20 haftalık hareketli ortalama dikkate alındığında benzer bir sonuca ulaşıyor.

Filb Filb’e göre, 20 günlük hareketli ortalamanın ve haftalık Bollinger Bantlarının ortasının, Bitcoin’in önceki döngülerinde önemli bir yere sahip olduğu kanıtlanmış oldu. Bu iki ortalama daha önce, boğa piyasalarında fiyatı desteklerken ayı piyasalarında fiyatı baskı altına almıştı.

Ayrıca Filb, genel varsayımı dorultusunda, Bitcoin’in yeni bir döngünün ilk aşamalarında olduğunu ifade ediyor.

Altcoin baharı umutları sönüyor!

Bitcoin boğa koşusunun ilk aşamalarına doğru yaklaşırken, altcoin baharı umutları da yavaş yavaş sönüyor. Son günlerde Bitcoin’in yukarı yönlü hareketleri, altcoin piyasaları üzerinde pek etkili olmadı, sadece çok hafif bir dalgalanma olarak kendisini gösterdi.

Bugün genel olarak piyasadaki çoğu token yatay hareketler sergiledi. Ve yazımız yayına hazırlanırken, İlk 20’de USDT ve Huobi Token dışındaki kripto paralar ufak düşüşler kaydediyor. İlginç bir şekilde, en fazla değer kaybeden tokenin ise, %4’lük bir düşüşle Binance Coin (BNB) olduğu görülüyor.

Aslında uzun süren süren sessizlikten sonra, Binance borsası son bir haftadır önemli duyurular yaptı. Bu duyuruların, platformun yerel tokeni üzerinde pozitif etki yaratması beklenirken, Binance Coin bugün, ilk 20’de en fazla değer kaybeden token oldu.

Yazımız yayına hazırlanırken kripto piyasasının toplam değeri, 267 milyar doları kaydederken, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, %70,5 ile son iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kaynak