BTC : 82080 ₺ ETH : 2875 ₺ XRP : 1.879 ₺ LTC : 367 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.5996 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Uzman görüşü: Corona Virüs Bitcoin, altın ve hisse senedi fiyatlarını tetikliyor

Uzman görüşü: Corona Virüs Bitcoin, altın ve hisse senedi fiyatlarını tetikliyor

Uzman görüşü: Corona Virüs Bitcoin, altın ve hisse senedi fiyatlarını tetikliyor
0

Uzman görüşü: Corona Virüs Bitcoin, altın ve hisse senedi fiyatlarını tetikliyor. Mike Novogratz’a göre, insanların sokağa çıkmaktan korktuğu Çin’de, hükümet ekonomiyi canlı tutabilmek için altın, borsa ve Bitcoin hamlesini masaya yatırıyor.


Uzman görüşü: Corona Virüs Bitcoin, altın ve hisse senedi fiyatlarını arttırıyor

 

Corona Virüsü giderek Çin ve dünya için daha büyük bir tehdit haline geliyor. Her geçen gün Corona virüsünden ölen insanların sayısı hızla artıyor. En son Japonya’ya da sıçrayan salgında, dün 1 gün içinde 242 kişi daha hayatını kaybetti. Böylelikle 28 ülkede görülen Corona virüsü yüzünden vefat edenlerin sayısı 1.500’ü geçti. 66.000’den fazla vaka bildirildi.

Hükümet, Corona virüsün ilk tespit edildiği Wuhan kentindeki insanların evlerinden çıkmasını yasakladı.

koinmedya_brave

”Son dakika: Çin Hükümeti, Wuhan’daki insanların evlerini terk etmeleri yasaklandı.”

Wuhan’da başlayan ve şehri adete hayalet kente dönüştüren yangın, giderek Çin’in bütün şehirlerini etkisi altına alıyor.

Kripto para uzmanı Mike Novogratz dün CNBC’ye verdiği röportajda, Çin’in hareketsiz bir ülke haline gediğini ve hükümetin durma noktasına gelen piyasaları canlı tutabilmek için altın, Bitcoin ve hisse senetlerine yöneldiğini belirtiyor.

”Çin’e genel bir bakış attığımızda, her şeyin durma noktasına geldiğini görüyoruz, ülkede hareketsizlik had safhada. İnsanlar dışarı çıkmaya korkuyor. Çin ekonomisinin can damarı olan ticaret bitme noktasına geldi. Sonuç olarak hükümet çıkar bir yol arıyor. Çin ekonomisinin nefes almasını sağlayabilmek için hükümetin elinde olan seçenekler çok sınırlı. Bu seçeneklerden en önemlileri ise altın, hisse senetleri ve Bitcoin olarak karşımıza çıkıyor.

Çin’in Bitcoin madenciliğindeki üstünlüğünü göz önünde bulundurulduğunda, Bitcoin’in Çin’in içine düştüğü sıkıntılı durumdan çıkabilmesi için en kritik kozu olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Bitcoin yoluyla kimseye hastalık bulaştıramazsınız ve de kimse sizden hastalık kapacağı endişe yüzünden Bitcoin almamazlık etmez.

2020 yılında Bitcoin’in yeni zirveler göreceği düşüncesindeyim.”

İlgili haber: Corona Virüsü durdurulamadığı müddetçe Bitcoin’de yön yukarı

Mike Novogratz gibi Funstrat CEO’su Thomas Lee’de Bitcoin’in ve borsaların yükselişe geçeceğini düşünenlerden.

”Dow Jones $ 30k, Bitcoin ise $ 40k olacak.”

Değerlendirme

Hiç şüphesiz Çin’in ölümcül Corona virüsüyle mücadelesi, dünya ticaretinin önemli ölçüde azalmasına ve büyük bir durgunluğa sebebiyet verdi. Ancak artan likidite bir şekilde kendisini dengelemek zorundadır. Bakalım dengeleme uzmanların da söylediği gibi, Bitcoin, altın ve de hisse senetleri yoluyla mı olacak, yoksa kendisine farklı bir yol mu bulacak? Hep beraber göreceğiz.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: