BTC : 81496 ₺ ETH : 1.774 ₺ XRP : 45.09 ₺ LTC : 7.642 ₺ USDT : 345.2 ₺ XLM : 0.2324 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü yazar: “Dolar ölüyor Bitcoin alın”

Ünlü yazar: “Dolar ölüyor Bitcoin alın”

Ünlü yazar: “Dolar ölüyor Bitcoin alın”
0

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert T. Kiyosaki, FED politikaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kiyosaki, dolar ölüyor Bitcoin alın açıklamasında bulundu.


“Dolar ölüyor Bitcoin alın”

Korona Salgınının etkisi ile sadece ABD Merkez Bankası değil birçok merkez bankası piyasaya para pompalıyor. Bu sürece dikkat çeken Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert T. Kiyosaki, aşağıdaki tweet’i takipçileri ile paylaştı.

Yukarıdaki tweet’te Kiyosaki:

koinmedya_brave

“Dolar ölüyor. Eğer devlet size bedava para dağıtıyorsa onu harcayın. Sakın tasarruf etmeyin. Altın, gümüş ve Bitcoin alın. Dolar ölüyor.

Lütfen Bkz: “Değerinin artacağı bir şey bekliyorsanız, o Bitcoin olacaktır”: Mark Yusko

FED, Korona Salgınının ekonomik etkilerini minimize etmek için piyasaya olağanüstü biçimde dolar pompalıyor. Hatta geçtiğimiz Mart ayında dakikada ortalama 600 milyon doların piyasaya sürüldüğü iddia ediliyordu.

FED’in agresif politikaları ise bazı ABD’li yatırımcıları ve analistleri kaygılandırıyor. Salgının ardından ABD, ciddi bir enflasyonla karşı karşıya kalabilir.

Ünlü yazar Kiyosaki’nin dolar ölüyor tweet’i Rusya Başkanı Vlademir Putin’in 2018 yılında yaptığı o meşhur konuşmayı akıllara getiriyor.

Putin’in yukarıdaki konferansta aşağıdaki ifadeleri dikkat çekiyor:

“Dolar dünya çapındaki güvenin tadını çıkarıyor. Fakat bazı nedenlerle dolar, politik bir silah ve ambargo aracı olarak kullanılıyor. Bazı ülkeler rezerv birikim aracı olarak dolardan uzaklaşmaya başladı. Dolar çok yakında çökecek.”

Kaynak

Etiketler: