BTC : 63049 ₺ ETH : 1576 ₺ XRP : 1.228 ₺ LTC : 289.4 ₺ USDT : 6.894 ₺ XLM : 0.4681 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Ünlü CEO: Kripto piyasalarında kötü günler geride kaldı

Ünlü CEO: Kripto piyasalarında kötü günler geride kaldı

Ünlü CEO: Kripto piyasalarında kötü günler geride kaldı
0
huobi_koinmedya

Barry Silbert’e göre Bitcoin ve kripto piyasalarında kötü günler geride kaldı. Silbert’e göre piyasalardaki canlılığın temel aktörü kurumsallar.


Kripto piyasalarında  kötü günler geçti

Son aylarda kripto para piyasalarına ciddi fon akışı söz konusu. Piyasada son haftaların başat aktörleri ise Litecoin ve Bitcoin. Digital Currency Group (DCG)’in CEO’su Barry Silbert’e göre kripto para piyasalarında kötü günler artık geride kaldı.

Silbert, kripto paraların ve Bitcoin’in fiyatlarının konjonktürel hareket ettiğini vurguluyor. Bu nedenle her yükselen trendi bir zirve ve zirvenin ardından bir çöküş ve dip takip etmektedir. Silbert, Bitcoin’in 2011 yılından beri %80’lere varan fiyat düşüşleri yaşadığını ama fiyat düşüşlerinden sonra Bitcoin fiyatlarının tekrardan artış trendine girdiğini belirtiyor.

Silbert, Bitcoin’in 20 bin dolarlık tarihi zirvesinden beri kurumsal firmaları kripto para piyasalarında etkin olduklarını ileri sürüyor. Kurumsal firmalar artık kendi token’larını ürettiklerini söylüyor. Fidelity’nin Bitcoin gözetim sisteminin kripto para piyasaları üzerinde önemli sonuçlar doğuracağını iddia ediyor. Silbert, 5 yıl öncesine kıyasla kurumsalların kripto para piyasalarında daha etkili olduğunu vurguluyor.

koinmedya_brave

Silbert, kripto para piyasalarına hala şüphe ile yaklaşanların olduğunu belirtiyor. Bu kişilere göre son zamanlarda kripto para piyasalarında yaşanan fiyat artışları, endüstri içindeki paradan kaynaklanıyor. Kripto para piyasalarına dışarıdan bir fon akışı söz konusu değil.

2019 yılının ilk günlerine kıyasla toplam kripto para piyasaları yaklaşık 140 milyar dolar değer kazandı.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Ripple’ın CEO’su Garlinghouse İsviçre Merkez Bankası Konferansında bankerleri etkiledi

koinmedya_brave

Ülkeler arasındaki güvensizlik Bitcoin için bir lütuf olabilir mi?

Binance Borsasında yaklaşık yarım milyon adet Bitcoin hareketi yaşandı

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak