BTC : 64205 ₺ ETH : 1500 ₺ XRP : 1.346 ₺ LTC : 303.2 ₺ USDT : 6.817 ₺ XLM : 0.4601 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ünlü Bitcoin boğası Michael Novogratz uyardı: Bitcoin SV almayın!

Ünlü Bitcoin boğası Michael Novogratz uyardı: Bitcoin SV almayın!

Ünlü Bitcoin boğası Michael Novogratz uyardı: Bitcoin SV almayın!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin SV almayın! Dijital varlık yönetimi şirketi Galaxy Digital Group’un kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin SV (BSV) ile ilgili ortaya çıkan aldatmacalara inanmadığını ifade ederek, yatırımcıları BSV’ye karşı uyardı.

Bitcoin SV almayın, ben de almıyorum!

ABD’nin Telif Hakları Bürosu’nun, Bitcoin White Paper’ın ve orijinal kodunun Craig Wright’a ait olduğu yönündeki haberlerin ardından Bitcoin SV dün, % 100’ün üzerinde artış kaydetti.

Ünlü Bitcoin boğası, Galaxy Digital Group’un kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz da, dün Twitter üzerinden yatırımcıları uyardı, Bitcoin SV almayın dedi ve kendisinin de kesinlikle BSV’ye yatırım yapmadığını ifade etti.

Wright, gerçek Satashi Nakamoto mu?

BSV’nin en büyük destekçisi olan Wright uzun süredir, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediyordu. Wright’ın iddiaları kripto topluluğu tarafından hoş karşılanmadı. (bknz: Craig Wright’ın Satoshi hamlesi yine bir düzmeceden mi ibaret?)

koinmedya_brave

Wright, hakarete varan suçlamalara maruz kaldığını iddia ederek aralarında Vitalik Buterin’in de bulunduğu pek çok kişi hakkında dava açmıştı. Tüm bunlara tepki olarak, Binance borsası dahil, bazı büyük borsalar BSV’yi platformlarından kaldırmış ve BSV çok büyük miktarlarda değer kaybetmişti. (ilgili haber: Hedefteki isim Craig Wright Bloomberg’e konuştu: Beni susturmak istiyorlar!)

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Wright, aynı zamanda Kasım ayında kripto piyasasında çöküşe neden olan tartışmaları ateşleyen isimdi. Bitcoin Cash Hash savaşlarının mimarlarından biri olan Wright’ın da katkıda bulunduğu, Bitcoin SV’nin ortaya çıkmasıyla sonuçlanan tartışmalı bir hard fork gerçekleşmişti.

Wright’ın projesi, çok fazla tepki aldı ve kripto topluluğu tarafından yaygın bir şekilde desteklenmedi. Hatta bu son Satoshi Nakamoto çıkışlarıyla Wright, kripto topluluğunu BSV’den daha da uzaklaştırdı.

Wright geçtiğimiz günlerde, Nakamoto oldıuğunu kanıtlamak için Bitcoin whitepaper 1.0 kodlarını kendi üzerine patentlemek için başvuru yaptı. Bu kodların Wright’a ait olduğunun tescillendiği yönünde haberler gündeme gelse de henüz bu konu netliğe kavuşmuş değil.

koinmedya_brave

 Fakat Wright’ın, gerçek Satohi Nakamoto olduğunun kanıtlandığı yönündeki ortaya çıkan haberlerin etkisiyle BSV, dün çok büyük oranda değer kazandı. Bu haberin öncesinde 60 dolar civarında işlem gören BSV, 140 dolara kadar yükseldi.

bitcoin-sv-almayin-koinmedya-com

Yazımız yayına hazırlanırken % 10 civarında değer kaybeden  BSV, hala 100 doların üzerinde (101,77 dolar) işlem görüyor.

bitcoin-sv-almayin-koinmedya

Kaynak