BTC : 82534 ₺ ETH : 2808 ₺ XRP : 2.134 ₺ LTC : 412.7 ₺ USDT : 7.077 ₺ XLM : 0.7591 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ünlü analistten çılgın Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü analistten çılgın Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü analistten çılgın Bitcoin fiyat tahmini
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 9,100-9,300 dolar bandındaki durağan hareketini devam ettiriyor. Ancak ünlü analistin çılgın Bitcoin fiyat tahmini 3 kat değer artışı öngörüyor.


Çılgın Bitcoin fiyat tahmini

2020’nin ikinci çeyreğini bitirdik ve 3’üncü çeyreğine adım attık. Dün siz değerli okuyucularımıza “Bitcoin en iyi ikinci çeyrek dönemlerinden birini yaşadıbaşlıklı haberimizi paylaştık. Bu haberde Bitcoin’in geçmiş yıllara ait çeyrek dönemlik fiyatları hesaplandı. Geçmiş verilere göre Bitcoin en iyi sezonunu yılın ikinci çeyreğinde yaşıyor. En kötü sezonunu ise yılın 3’üncü çeyreğinde yaşıyor. Bu iddiaya göre Bitcoin fiyatlarında mevsimsel etkiler var. Ama teorik olarak bu iddiayı destekleyecek bir teorem yok.

çılgın Bitcoin fiyat tahmini Ünlü analistten çılgın Bitcoin fiyat tahminiTurizm, sanayi ve tarım sektöründe mevsimsellikler gözlenebiliyor. Ancak Bitcoin’de benzer mevsimsel etkilerin yaşanacağını iddia etmek için henüz çok erken. İstatistiksel olarak analiz gerçekleştirmek için daha çok veriye ihtiyaç var. Yukarıdaki tabloda sadece 26 döneme ait veriler var.

Geçmiş dönemlere baktığımızda Bitcoin için 3’üncü çeyrek dönem kötü geçiyor ama ünlü analist Big Cheds’e göre Bitcoin çılgın bir boğa sezonuna hazırlanıyor. Big Cheds, çılgın Bitcoin fiyat tahmininde bulunarak fiyatların 27,000 dolara çıkabileceğini iddia ediyor.

koinmedya_brave

Big Cheds, aylık fiyatlar üzerinden uzun vadeli bir analiz gerçekleştiriyor. Bu analize göre Bitcoin yükselen bayrak formunu içerisinde hareket ediyor. İddiaya göre Bitcoin yakın zamanda bu formu kırarak 3 katlık bir fiyat artışı yaşayacak. Aşağıda Big Cheds’in konuyla alakalı tweet’ini görüyoruz.

çılgın Bitcoin fiyat tahmini Ünlü analistten çılgın Bitcoin fiyat tahmini

Big Cheds, Bitcoin’in yükselen bayrak (bullish pennat) formu için hedef değeri twet’indeki diğer resimde belirtiyor.

koinmedya_brave

Kaynak