BTC : 82270 ₺ ETH : 2808 ₺ XRP : 1.854 ₺ LTC : 353.5 ₺ USDT : 7.657 ₺ XLM : 0.5776 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Uniswap işlemleri servete mal olmaya başladı!

Uniswap işlemleri servete mal olmaya başladı!

Uniswap işlemleri servete mal olmaya başladı!
0

Uniswap işlemleri servete mal olmaya başladı! Ethereum DeFi hayranları, merkezsiz borsa Uniswap’te geçen ay işlem ücretlerine yaklaşık 7 milyon dolar harcadı. Verileri, ETH işlem ücretlerini takip eden ETH Gas Station sitesi sağladı. Neler yaşandığında bakalım.


Uniswap işlemleri servete mal olmaya başladı!

Uniswap’te kullanıcılar ve yatırımcılar, işlemlerini gerçekleştirmek için 6.99 milyon dolar harcadı. Diğer merkezsiz borsalar, 1Inch ve Khyber Network de sırasıyla 968,000 dolar ve 336,000 dolar işlem ücreti harcamış.

Uniswap işlemleri servete mal olmaya başladı! Ethereum DeFi hayranları, merkezsiz borsa Uniswap’te geçen ay işlem ücretlerine yaklaşık 7 milyon dolar harcadı.

Ethereum gaz ücretleri yükseldi – Kaynak: ETH Gas Station

koinmedya_brave

Uniswap, yeni projeler, dolandırıcılar ve tüccarlar için tercih edilen DEX olarak ortaya çıkmıştı. 2018 yılında kurulan protokolde isteyen herkes ERC20 tokenlerini satışa çıkarabilir. Sonuçta burada bir talep patlaması var ki işlem ücretleri de artıyor. Daha doğrusu işlem ücretlerinin artması yükselen talebin bir göstergesi.

Erişebilirlik yükselişte olan verim çiftçiliği ile birleşince büyük bir spekülatif faaliyetler zinciri oluştu. Sonuçta da SHRIMP, PASTA ve DEGEN gibi şüpheli tokenler de yükseldi.

İlgili – 2020’ye damga vuracak 5 altcoin!

Bu olumsuz durum ve komik isimlere rağmen yatırımcılar bu tokenleri adeta yalayıp yutuyor. Geçen ay, sözde deflasyonist proje olan Tendies’in yerel tokeni TEND işlemleri bir günde 7 milyon dolar hacme ulaştı. Yatırımcılar adeta akın etti. Ayrıca Yam Finance’in YAM tokeni de benzer bir işlem hacmi yükselişi gördü. Ancak sonuçta bu akıllı sözleşmedeki bir açık sonucu proje çöktü.

Bu arada değeri 1:1 oranında ABD Doları’na bağlı olduğu iddia edilen stabil coin Tether de Ethereum üzerinden en yüksek işlem ücreti ödeyen ikinci proje oldu. Tether kullanıcıları 6.3 milyon dolar değerine ücret ödedi.

İlginçtir ki üçüncü sırada Forsage var. Bu proje ETH Gas Station listesinde “scam” olarak işaretlenmiş. Proje, daha geniş bir saadet zinciri ile bağların açığa çıkarılmasının ardından geçen ay Filipinler hükümetinin radarına girmişti.

İlgili – DeFi vites yükseltiyor!

DeFi sektörü yükselişte

CryptoSlate verilerinin de gösterdiği gibi, Ethereum geliştiriciler ve yeni token çıkaranların ilk tercihi. İlk 10’da yer alan DeFi tokenlerinin hepsi Ethereum üzerine kurulu.

DeFi sektörü ise sürekli yükselişte. 2020 yılı başladığında DeFi protokollerinde kilitli varlıkların toplam değeri 600 milyon dolar civarındaydı. Şu an ise 6.73 milyar dolarda. Son aylarda hızlı bir yükseliş var.

Kaynak

Etiketler: