BTC : 64270 ₺ ETH : 1459 ₺ XRP : 1.35 ₺ LTC : 300.8 ₺ USDT : 6.798 ₺ XLM : 0.4613 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Tyler Winklevoss’un Bitcoin ve dolar yorumu TL için yapılabilir mi?

Tyler Winklevoss’un Bitcoin ve dolar yorumu TL için yapılabilir mi?

Tyler Winklevoss’un Bitcoin ve dolar yorumu TL için yapılabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss’dan dolar ve Bitcoin yorumu geldi. Winklevoss son piyasa düzeltmelerine dair görüşlerini Twitter aracılığı ile paylaştı ve Bitcoin’in dolardan çok daha anlamlı bir değere sahip olduğunu vurguladı.


Bitcoin ve dolar yorumu

Federal Reserve tarafından devam eden benzeri görülmemiş dolar basım faaliyeti, birçok kişinin doların FED’in bu yaklaşımından zarar görüp hayatta kalıp kalmayacağı noktasında sorgulamalar yapmasına neden oldu.

Kimileri doların hala önemli bir hakimiyete sahip olmasından dolayı olumsuz bir durumun söz konusu olmayacağına işaret ederken, diğerleri de  doların zaten parlaklığını kaybettiğine inanıyor.

İlgili yazı için bakınız: Winklevoss: Bitcoin bu krizden güçlenerek çıkacak

koinmedya_brave

Kripto borsası Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss da, Fed’in sınırsız dolar basma hamlesiyle ilgili olarak görüşlerini paylaşmak üzere Twitter’a gitti.

Bitcoin, ABD Doları’ndan çok daha anlamlı bir değere sahip

Tyler Winklevoss, Satoshi’nin elindeki Bitcoinlerini sattığı şeklindeki boş spekülasyonun ardından piyasada meydana gelen düşüşle ilgili düşüncelerini paylaştı. Başka bir tweet’e karşılık olarak, Gemini kurucu ortağı Bitcoin’in Çarşamba günü Satoshi söylentilerinden sonra bir düşüş gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu düşüşle ilgili olarak Winklevoss, “Bitcoin’in değerinin ABD dolarına kıyasla ne kadar daha anlamlı olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullanıyor.

Winklevoss ayrıca, uzun zamandır harekete geçmemiş 40 BTC’nin uyuyan bir hesaptan taşındığında yatırımcıların ilgilendiğini, ancak Fed’in şu anda duyarsızlaştırıldığı için trilyonlarca “tuvalet kağıdı”nı ne zaman bastığını toplumun umursamadığını ifade ediyor.

Bitcoin ve dolar yorumu
Bitcoin ve dolar yorumu

koinmedya_brave

Bitcoin 9.200 dolar civarında seyretmeye devam ediyor.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin fiyatı şu anda 9.200 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Önde gelen kripto para birimi için kısa vadeli tahmin boğa şeklinde.

Perşembe günü başka bir tweet’te Tyler Winklevoss da bazı hükümetlerin yakında bitcoin lehine altın bırakabileceğini gözlemledi. Bu, Venezuela’nın adına 1 milyar dolar olduğu tahmin edilen altın rezervlerini serbest bırakmayı reddettikten sonra İngiltere Merkez Bankası’na dava açtığı haberlerinin ortaya çıkmasıyla geldi.

Winklevoss, Bank of England ve Venezuela arasındaki bu çatışmanın bazı hükümetleri, merkezi olmayan ve tartışılmaz olan lider kripto para lehine altın stratejilerini yeniden düşünmeye zorlayabileceğine inanıyor.

Kaynak