BTC : 84270 ₺ ETH : 2807 ₺ XRP : 2.055 ₺ LTC : 398.5 ₺ USDT : 7.31 ₺ XLM : 0.7383 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriHukuki Haber
  3. Twitter hack saldırısının arkasındaki isim belli oldu

Twitter hack saldırısının arkasındaki isim belli oldu

Twitter hack saldırısının arkasındaki isim belli oldu
0
huobi_koinmedya

Twitter hack saldırısının arkasındaki isim belli oldu. 15 Temmuz’da Binance, Coinbase gibi kurumsal hesapların yanı sıra Elon Musk, Joe Biden ve Bill Gates gibi ünlülerin hesaplarını ele geçirdiği öne sürülen şahıs gözaltına alındı.


Twitter hack saldırısının arkasındaki isim gözaltında

 

15 Temmuz günü şimdiye kadar gerçekleşen en büyük twitter hack olaylarınan biri gerçekleşmişti. Yapılan saldırıda Coinbase, Kucoin, Binance, Gemini ve daha pek çok kurumsal hesabın yanı sıra, Elon Musk, Joe Biden, Bill Gates, Justin Sun ve Charlie Lee gibi pek çok kişisel hesap hedef alınmıştı. Dün sabah saatlerinde yapılan operasyonla beraber hack saldırısının arkasındaki beyin olduğu sanılan şahıs gözaltına alındı.

İlgili haber: Tarihin en büyük Twitter Bitcoin saldırısının boyutu belli oldu

koinmedya_brave

FBI, IRS, ABD Gizli Servisi ve Florida kolluk kuvvetlerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri operasyonda yakalanan şahsın ABD’nin Florida Eyaletinin Tampa şehrinde yaşayan 17 yaşında bir çocuk olduğu ortaya çıktı. ABD’li yetkililer yakalanan kişiyi Twitter’da yaşanan büyük güvenlik ve gizlilik ihlallerinin arkasındaki ”BEYİN” olmakla suçladı.

Clark adında bir genç

Hillsborough Eyalet Avukatı Andrew Warren yaptığı basın toplantısında isminin Clark olduğu bildirilen şüpheli hakkında organize dolandırıcılık, iletişim sahtekarlığı, kimlik hırsızlığı ve hackleme de dahil olmak üzere 30 suçlamada bulunduklarını bildirdi.

twitter hack saldırısıSaldırgan tek kişi miydi?

Hillsborough Eyalet Avukatı Andrew Warren yaptığı basın toplantısında başka saldırganların olup olmadığı hakkında bir bilgi veremeyeceğine açıklamasına rağmen, gelen diğer bilgiler saldırının arkasında 2 kişinin daha olduğu yönünde şekilleniyor.

Diğer iki saldırganın ”Chaewo” olarak da bilinen 19 yaşındaki Birleşik Krallık sakini Mason Sheppard ve ”Rolex” olarak da bilinen 22 yaşındaki Orlando Florida sakini Nima Fazeli olduğu belirtiliyor.

koinmedya_brave

Yapılan operasyonun ardından kameraların karşısına geçen Kaliforniya Kuzey Bölgesi avukatı David Anderson çarpıcı açıklamalarda bulundu:

‘’Bugünkü geldiğimiz nokta, sırf eğlence olsun diye veya kar gütme amacıyla yapılan hack saldırılarının ne kadar kısa ömürlü olduklarını bize gösteriyor. Sonucunu göze alamayacağınız hareketlerden kaçının.”

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın. Hayırlı bayramlar.