BTC : 83441 ₺ ETH : 1.876 ₺ XRP : 46.46 ₺ LTC : 7.65 ₺ USDT : 358.6 ₺ XLM : 0.245 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Twitter Bitcoin tippin ile ilgili yeni gelişme

Twitter Bitcoin tippin ile ilgili yeni gelişme

Twitter Bitcoin tippin ile ilgili yeni gelişme
0

Twitter Bitcoin tippin üzerindeki çalışmalarını hızlandırdı. Twitter, tippin uygulamasını Square ile faaliyete geçirecek.


Twitter Bitcoin tippin ile Bitcoin’i internetin para birimi haline getirecek

Bitcoin birçok yatırımcı tarafından değer birikim aracı olarak kullanılmasına rağmen değer değişim aracı olarak Bitcoin’in kabul görmesi ve yaygınlaşması istenilen seviyeye henüz ulaşmadı. Bitcoin’in geniş kitleler tarafından değişim aracı olarak kullanılmasında sosyal medya araçlarının önemli katkısı ve desteği olabilir. Özellikle Twitter’ın yürürlüğe koymayı planladığı tippin uygulaması.

Twitter Bitcoin tippin ile Twitter kullanıcılar bahşiş niteliğinde düşük miktarda ödemelerde ve para transferlerinde bulunabilecek. Ancak Twitter’ın tippin uygulamasına ne zaman başlayacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Lütfen Bkz:  Bitcoin’in 7500 dolara çıkması sadece bir başlangıç!

koinmedya_brave

The Block’un CEO’su Mike Dudas’ın twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre Twitter tippin uygulamasını yine Twitter’ın başka bir şirketi olan Square üzerinden yapacak.

Bitcoin tippin işlemlerini başlatabilmek için Twitter’ın görevli uzmanları Bitcoin Lightning blockchain’i üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Twitter’ın tippin uygulaması özellikle mikro ödemelerde Bitcoin ve muhtemelen diğer kripto paraların kullanımını teşvik edecek. Bu sayede Bitcoin ve kripto para işlem hacminin artması bekleniyor.

Lütfen Bkz:  Blockchain ve kripto paraların geleceğini etkileyecek 4 ana trend

Bugün (14.01.2020) Bitcoin ve kripto para piyasaları değer kazanmaya devam ediyor. Bitcoin sabahın erken saatlerinde gelen alım dalgası ile değerini 8.500 dolara taşıyabildi. Aşağıdaki grafikte son 1 hafta içerisinde Bitcoin fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

twitter bitcoin Twitter Bitcoin tippin ile ilgili yeni gelişmeToplam piyasa değerinde de benzer şekilde artış gözleniyor ve piyasa 225 milyar doların üstüne tırmandı. Top 20’de en yüksek fiyat artışını ise yüzde 25 ile Bitcoin SV yaşadı.

Kaynak

Etiketler: