BTC : 80658 ₺ ETH : 2637 ₺ XRP : 1.783 ₺ LTC : 334.3 ₺ USDT : 7.726 ₺ XLM : 0.5471 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tuur Demeester: Madencilerde satılacak BTC kalmadı, pump zamanı geliyor!

Tuur Demeester: Madencilerde satılacak BTC kalmadı, pump zamanı geliyor!

Tuur Demeester: Madencilerde satılacak BTC kalmadı, pump zamanı geliyor!
0

Glassnode Bitcoin madencilerinin BTC adreslerini analiz etti. Analize göre madencilerde satılacak BTC kalmadı ve pump zamanı geliyor mu?


Madencilerde satılacak BTC kalmadı mı?

Bitcoin ödülleri Mayıs ayının ilk yarısında yarı yarıya düşürüldü. Yarılama sürecinden olumsuz etkilenen tarafların başında madenciler geliyor. Zira gelirleri yarı yarıya azaldı. Glassnode, Bitcoin madencilerinin adreslerindeki Bitcoin meblağlarını analiz etti. Analiz sonuçlarına göre Bitcoin madencilerinin adreslerindeki Bitcoin meblağlarında düşüş dikkat çekiyor. Analiz şu anlama gelebilir: Madenciler finansman sorunlarını Bitcoin bozdurarak gideriyor.

Madencilerde satılacak BTC 2 Haziran’da yüklü Bitcoin satışlarının etkisi ile Bitcoin fiyatları, 10 bin doların üstünden 9,200 dolara kadar geriledi. Bu fiyat düşüşünde madencilerin kapitalizasyonunun etkili olduğu tahmin ediliyor. Yani madenciler işletme giderlerini Bitcoin bozdurarak finanse ettiler. Sonuç olarak Glassnode’un analizine göre madencilerin atacakları kurşunun azaldığı gözleniyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin madenciliği rehberi: Bitcoin nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

koinmedya_brave

Analist Tuur Demeester bu konuya dikkat çekiyor ve sürecin Bitcoin fiyatlarına olumlu yansıyacağını düşünüyor.

Ancak bu sürecin bir de teknik sonuçları var. Madencilerin finansman sorunu yaşaması ile endüstriden çıkma ihtimalleri de kuvvet kazanıyor. Bu sürecin devamında Bitcoin madenciliğinde tekelleşme riski ortaya çıkabilir. Bitcoin blockchain ağını kontrol edebilecek %51’lik bir kartelin sağlanması ağda manipülasyonun kapılarını aralayabilir.

Cari Bitcoin fiyatları, madenciliği ödül yarılamasına rağmen kârlı kılıyor. Bu nedenle Bitcoin blockchain’i sorunsuz işleyebiliyor. Ancak olası bir düzeltmenin etkisi ile fiyatlar 4,000-5,000 dolara gerilerse Bitcoin ağının yürütülmesinde ciddi teknik sorunlarla karşılaşılabilir.

Kaynak