BTC : 60453 ₺ ETH : 1381 ₺ XRP : 1.325 ₺ LTC : 291.2 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.4437 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Türkiye’de blockchain çalıştayı düzenleniyor

Türkiye’de blockchain çalıştayı düzenleniyor

Türkiye’de blockchain çalıştayı düzenleniyor
0
huobi_koinmedya

Türkiye Eylül ayının sonunda önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de ikinci blok zinciri çalıştayı düzenleniyor.


Türkiye’de blockchain çalıştayı

Blockchain teknolojisine Türkiye’de kayıtsız kalmıyor. Bu konuda Türkiye, önemli programa hazırlık yapıyor. 25-26 Eylül tarihinde Türkiye’de blockchain çalıştayı düzenlenecek. Tübitak, Merkez Bankası, Takas Bank ve Garanti Bankası bu önemli toplantının ana sponsorlarından.

Türkiye, Bitcoin ve kripto paralar sayesinde blockchain teknolojisini tüketen ve bu teknolojiden dolaylı faydalanan konumundan daha aktif bir konuma geçiyor. Bu amaçla ilk adımı Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) attı ve Türkiye’nin ilk token’ini üretiyor. Bu token, MicroCreditCoin (MCC) olarak adlandırılıyor. Düşük gelir grubuna kredi vermeyi amaçlıyor. TUBİTAK’ın girişimleri ile blok zinciri teknolojisinin ülke içerindeki bilinirliliği de arttırılmaya çalışılıyor.

Lütfen Bkz: Türkiye kökenli token MCC (MicroCreditCoin) geliyor

koinmedya_brave

Türkiye’de düzenlenecek olan blok zinciri çalıştayına önemli konuşmacılar katılıyor. Misafir konuşmacılar içerisinde öne çıkan isimler ise şu şekilde: Sovrin Vakfı yönetim kurulu üyesi Dr. Phillip J. Windley, İngiltere Kent Üniversitesinden Prof. Dr. David Chadwick, güvenlik uzmanı Mike Lodder ve blockchain geliştiricisi Michael Herman.

Türkiye’de ikinci kez düzenlenen blockchain çalıştayı, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenecek. Çalıştaya üniversitelerden bildiri kabul edilmektedir. Bilim kurulundan onay alan bildiriler, çalıştaydaki seanslarda sözlü olarak sunulabilecek. Çalıştay katılım ücretleri 300 TL olarak belirlenmiş. Öğrencilerden ise 150 TL talep ediliyor.

Lütfen Bkz: Türkiye Bitcoin kullanımında birinci sırada

Kaynak

koinmedya_brave