BTC : 62823 ₺ ETH : 1570 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 285.9 ₺ USDT : 6.9 ₺ XLM : 0.4692 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Türkiye kripto parada Avrupa lideri; Borsa ve projeler Türkiye’ye akın ediyor

Türkiye kripto parada Avrupa lideri; Borsa ve projeler Türkiye’ye akın ediyor

Türkiye kripto parada Avrupa lideri; Borsa ve projeler Türkiye’ye akın ediyor
0
huobi_koinmedya

Türkler Avrupa’da ençok  kripto paraya ve Bitcoin’e sahip olan topluluk. Türkiye’de Bitcoin ve kripto para adaptasyonu Avrupa ortalamasının iki katından fazla.


Türkler Avrupa’da ençok kripto para ve Bitcoin’e sahip

Ethereun World News’ten Dalmas Ngetich’in Türkiye, Bitcoin ve Kripto paralar üzerine hazırladığı haberde ilginç veriler var.  Haberde paylaşılan istatistiki verilere göre Avrupa’ya kıyasla Bitcoin ve kripto para adaptasyonunun en yaygın olduğu ülke, Türkiye. Haberin içeriğinde Türklerin en az %18’inin Bitcoin ve kripto paraya sahip olduğu ileri sürülüyor.

%18’lik bu oran Avrupa ortalamasının iki katından fazla. Kripto para adaptasyonu konusunda Türkiye’ye en yakın olan ülke ise %12 ile Romanya. Romanya’yı %11 ile Polonya ve %10 ile İspanya takip etmektedir.

Dalmas Ngetich, Türkiye’de Bitcoin ve kripto para kullanımının yüksel olmasının temel nedenini yüksek enflasyon oranlarına bağlıyor. Türk Lirasının dolar karşısında değer kaybı nedeniyle Türklerin Bitcoin ve kripto paralara yöneldiğini iddia ediyor.

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte ING Bankası tarafından hazırlanan anket verilerine dayandırılan Bitcoin ve kripto para kullanımının ülkeler arasındaki istatistiksel dağılımı görüyoruz:

Türkler Avrupa'da ençok  kripto Türkiye kripto parada Avrupa lideri; Borsa ve projeler Türkiye'ye akın ediyor

Haberde Türkiye’deki bir kripto para borsası yöneticisine dayandırılan veriye göre 2019 yılında 30 bin adet yeni kullanıcı, ilgili kripto para borsasında hesap açmış.

Türkiye’deki Bitcoin ve  kripto para  adaptasyonunun yaygınlaştığını gösteren diğer önemli gelişme ise Binance Borsasının Türkiye pazarına gösterdiği yoğun ilgi. Binance Borsası geçtiğimiz dönemde Türkçe hizmet vermeye başlamıştı. Ayrıca Binance Borsası yeni uğurladığımız Ramazan Ayında Türkiye’de iftar yemeği organizasyonunda bulunmuş ve aşağıdaki tweet’i paylaşmıştı.

koinmedya_brave

Türkler Avrupa'da ençok  kripto Türkiye kripto parada Avrupa lideri; Borsa ve projeler Türkiye'ye akın ediyor

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Aurora isimli bir kripto para var: Tam bir pump-dump hikayesi

Kripto balinalarının alım faaliyetleri Bitcoin için iyi mi kötü mü?

İngiltere Merkez Bankası baş ekonomisti: “Kripto paralar büyük potansiyele sahip”

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak