BTC : 63165 ₺ ETH : 1600 ₺ XRP : 1.244 ₺ LTC : 290.1 ₺ USDT : 6.871 ₺ XLM : 0.4712 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinTron haberleri
  3. Tron’un Poloniex borsasına yatırımını inkar etmişti, şimdi doğruluyor: Justin Sun

Tron’un Poloniex borsasına yatırımını inkar etmişti, şimdi doğruluyor: Justin Sun

Tron’un Poloniex borsasına yatırımını inkar etmişti, şimdi doğruluyor: Justin Sun
0
huobi_koinmedya

Yine mi Justin Sun dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Evet Tron’un Poloniex borsasına yatırımını daha öncesinde inkar eden Sun, bu sefer doğruluyor.


Justin Sun Tron’un Poloniex borsasına yatırımını Twitter üzerinden duyurdu

Tron kripto platformunun kurucusu Justin Sun, Circle finans teknoloji firmasından son dönemlerde Poloniex’i satın alan yatırımcı grubun bir parçası olduklarını kabul ediyor. Sun daha öncesinde bu yatırımı inkar etmişti.

Salı günü Twitter üzerinden canlı olarak yapılan yayında Tron-Poloniex ortaklığı hakkında konuşan Justin Sun, borsadaki birkaç yatırımcıdan biri olduklarını ifade ediyor. Fakat borsanın kendi şirketinden tamamen bağımsız olarak çalıştığını da sözlerine ekliyor.

Poloniex’in piyasadaki serüveni

2014 yılında kurulan Poloniex, 2018 yılının başlarında Circle şirketinden 400 milyon Dolara satın alınmıştı. Bir zamanlar borsa işlemlerinin % 50’sinden fazlasını kontrol eden borsa, son dönemlerde sürekli olarak azalan bir hacimle mücadele ediyor. Yaşanan son dağılmadan önce, Poloniex borsa piyasasında % 1’den sadece biraz fazla bir orana sahipti.

koinmedya_brave

Poloniex hakkında Justin Sun şunları ifade ediyor:

“Poloniex bizim piyasamızda en büyük borsalardan biri. Borsanın gelişmekte olduğunu düşünüyorum ve daha fazla inisiyatif alarak onunla iş birliği yapıyor olmamızın nedeni de bu.”

Sun bu inisiyatiflerin, Tron tokeninin Poloniex’de listelenmesi ve önümüzdeki birkaç hafta içerisinde platformdaki kullanıcılar için gerçekleşecek olan USDT ve TRX20 için bir airdrop kampanyasını da içeriyor olduğunu ifade ediyor.

Sun işlemler üzerinden Poloniex ile işbirliği içerisinde olacaklarını ifade ediyor olmasına rağmen, inisiyatif ve diğer işbirliği alanlarında daha fazla detay vermeyi reddediyor.

Sun aynı zamanda Çinli kripto yatırımcılarının desteğini kazanmak için geliştirecekleri stratejiyi de tanımlıyor. Çinli kullanıcılar borsaya yeni bir domain olan pwang.com aracılığıyla girebilecek ve buradan direk olarak Poloniex’e yönlendirilecekler. Ayrıca borsa, müşteriyi tanıma amaçlı düzenleyici için Çin hükümetinin ID’sini de kabul ediyor.

koinmedya_brave

Geçen ay Poloniex tarafından yapılan açıklamayla Circle şirketinden ayrılarak Polo Dijital Varlıklar olarak adlandırılan yeni bir şirkete dönüşüm planları duyurulmuştu. Yeni şirketin sahipleri 100 milyon Doların üzerinde bir harcama yapmayı ve ABD’den uzaklaşarak küresel piyasaya açılmayı planladıklarını ifade ediyor.

Daha öncesinde Poloniex’e yatırım yaptığını inkar eden Justin Sun, aynı gün “Ben hiçbir şey satın almıyorum.” diye tweet atmıştı.

Kaynak