BTC : 63430 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.358 ₺ LTC : 304 ₺ USDT : 6.84 ₺ XLM : 0.5309 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Tron’un milyar dolarlık iş ortakları ve Tether krizi

Tron’un milyar dolarlık iş ortakları ve Tether krizi

Tron’un milyar dolarlık iş ortakları ve Tether krizi
0
huobi_koinmedya

Tron’un milyar dolarlık iş ortakları ve anlaşmaları ile son günlerde yıldızı parlamaktadır.  Ancak Tron’un ortaklarından Tether zor günler geçirmektedir. Zira piyasalardaki bugünkü kayıp, Tether ile ilişkilendirilmektedir. 


Tron’un milyar dolarlık ortakları

Piyasa değeri açısından 11’inci sırada olan Tron (TRX), ilk 5’e girecek potansiyele sahip. Tron ağının hızlılığı ve transfer ücretlerinin düşüklüğü Tron’a rekabet gücü sağlamaktadır. Tron’un transfer maliyeti sıfıra yakın. Ayrıca Tron, 2019 yılının ilk aylarında 10 milyarı aşkın BitTorrent (BTT)’u çok kısa sürede Tron sahiplerine dağıtması ile Tron ağının kalitesini ve hızını ispatlamış oldu.

Tron’un son dönemde gerçekleştirdiği iş ortaklıkları ile potansiyelini arttırmaktadır. Tron, en güncel iş  antlaşmasını Opera kripto para cüzdanı uygulaması ile gerçekleştirdi. Opera, TRX ve TRC grubu kripto paraları destekleyeceğini duyurdu. Artık Opera’nın milyonlarca kullanıcısı, Tron Dapps (blockchain tabanlı uygulamalar) ve oyunlarına ulaşabilecek.

Tron çevresindeki son gelişme ise Tron vadeli işlemlerinin dünyanın en büyük kripto para borsalarından OKEx’te 20 Mayıs’tan itibaren listelenecek olmasıdır. Tron’un CEO’su Justin Sun, bu gelişmeyi aşağıdaki tweet’i ile kamuya duyurdu. OKEx, Binance Borsasının hacklenmesinden sonra işlem hacmi sıralamasında CoinMarketCap verilerine göre 1’inci sıraya ulaşmıştır.

koinmedya_brave

Tron'un milyar dolarlık Tron'un milyar dolarlık iş ortakları ve Tether krizi

Tether ve Tether krizi

Tron’un iş ortaklığı geliştirdiği milyar dolarlık diğer iş ortağı ise Tether. Tron, Tether ile birlikte ortak bir stabil coin üzerinde çalışıyor. Bu haberi Tron’dan dev adım: Tron istikrarlı koin (stable coin) geliyor, başlıklı haberimizle duyurmuştuk. Ancak Tether son günlerde zor günler geçirmektedir. Tether stabil bir coin olarak piyasadaki Tether miktarı kadar hesabında dolar tutacağını konusunda teminat vermişti. Ancak Tether aleyhinde New York bölge savcılığı tarafından bir soruşturma başlatılmış ve soruşturma sonucunda Tether’in manipülasyon yaptığı anlaşılmıştı. Tether’in ancak piyasadaki Tether miktarının %70’ini karşılayabileceği anlaşıldı.

Bu olayın ardından Tether zor günler geçirmektedir. Bugün kripto para piyasalarında yaşanan fiyat düşüklüğünün Tether merkezli olabileceği iddia ediliyor.

Tether 2,835 milyar dolarlık piyasa değeri ile 8’inci büyük kripto paradır. Bugün piyasadaki işlem hacmine baktığımızda ise Tether işlem hacminde olağan dışı bir artış görüyoruz. Bugün Tether’in piyasa değerinin yaklaşık 11 katı büyüklüğünde, 32 milyar dolarlık, işlem hacmi yaşandı. Bu işlem hacmi ile Tether, Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi  birçok kripto parayı geride bıraktı. Aşağıdaki grafikte Tether işlem hacmindeki değişimi de görüyoruz.

koinmedya_brave

Tron'un milyar dolarlık Tron'un milyar dolarlık iş ortakları ve Tether krizi

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Ticaret savaşları, devalüasyon, Coinbase ve Ripple balina hareketi

Ripple destekli stabil coin geliyor

Tek bir balina satış emri, Bitcoin değerini 1000 dolar düşürdü

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler: