BTC : 84907 ₺ ETH : 2813 ₺ XRP : 2.195 ₺ LTC : 428 ₺ USDT : 7.29 ₺ XLM : 0.7661 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Tronu öven Çin, Justin Sun’ın hesabını kapattı

Tronu öven Çin, Justin Sun’ın hesabını kapattı

Tronu öven Çin, Justin Sun’ın hesabını kapattı
0
huobi_koinmedya

Çin, Justin Sun’ın Weibo (Çin Twitter’ı) hesabını kapattı. Kısa süre önce ise Çin devlet destekli bir kripto endeksinde en iyi blockchain teknolojileri arasında Tron üçüncü sırada yer almıştı.


Çin, Justin Sun’ın hesabını kapattı

Kripto para gündeminde sık sık Tron’un kurucusu Justin Sun’ın ismi yer alır. Bu yıl özellikle de Warren Buffet’le yemek konusu çok gündem olmuştu. Ancak yemek ertelenmiş ve ardından da yapılan haberlerde bir daha ne zaman organize edilebileceği ile ilgili çeşitli spekülasyonlar yapılmıştı.

Öyle görünüyor ki bu yemek konusu Çin hükümetini rahatsız etmiş. Çünkü Justin Sun’un Çin’deki bir sosyal medya hesabı kapatıldı.

İlgili – Warren Buffet Yemeği 2 – Çok yakında!

koinmedya_brave

Squanch (@bit_gossip) da bu haberi Twitter üzerinden Türk kripto topluluğu ile paylaştı.

Squanch, twette şöyle diyor: “Justin Sun’ın Weibo (Çin Twitterı) hesabı kapatılmış… Bir süredir Warren Buffet’la yemek mevzusunun çok dillendirildiği ve Çin hükümetinin bundan rahatsız olduğu yazılıp çiziliyordu.”

Çin: Kripto değil, blockchain

Bu arada dünyanın en büyük nüfusu ve ekonomisine sahip ülkesi Çin, yakın zamanda blockchain teknolojisini benimsemeye başladığı haberleri ile gündem oldu. Çin lideri Xi Jinping de ülke olarak blockchain teknolojisine sahip çıkarak geliştireceklerini bildirmişti.

koinmedya_brave

Çin devleti ayrıca mevcut blockchain teknolojilerinin sıralamasını yapan bir endeks de yayımlıyor. Bu endekse göre en iyi blockchain teknolojisi sıralamasında ilk üçte EOS, Ethereum ve Tron var.

Ayrıntılar için – Çin: EOS, Tron ve Ethereum’un teknolojisi Bitcoin’den üstün

Justin Sun da bu endeks ile ilgili listeyi paylaşırken, adeta bir kutlama havasında Çin’in Tron’u övdüğünü Twitter hesabı üzerinden duyurmuştu. Ancak Çin ise defalarca özellikle blockchain teknolojisinden yana olduklarını vurgulayarak, kripto paralara karşı olduklarını bildirmişti.

Çin, Sun’ın söz konusu hesabını kapatarak bir anlamda bir kez daha sadece blockchain taraftarı olduklarını ve Tron gibi kripto paraları istemediklerini söylemiş oluyor.

Etiketler: