BTC : 82745 ₺ ETH : 2932 ₺ XRP : 1.91 ₺ LTC : 367.5 ₺ USDT : 7.578 ₺ XLM : 0.6041 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Tron, TRX geri alım programı ilk safhasını tamamladı

Tron, TRX geri alım programı ilk safhasını tamamladı

Tron, TRX geri alım programı ilk safhasını tamamladı
0

Tron TRX geri alım programı kapsamında 20 milyon dolarlık tokeni geri çağırdı. Program kapsamında toplanan TRX miktarının 723 milyon adet olduğu belirtiliyor.


TRX Geri Alım Birinci Aşama Tamamlandı

Tron bugün Medium’da yayınladığı resmi blog postu vasıtasıyla, Temmuz ayı başlarında başladıkları TRX geri alım programının ilk safhasını tamamladıklarını duyurdu. Platform ikinci safhaya geçmek üzere olduklarını açıkladı.

Tron projesi bu sene kendi ekosistemini başarılı bir şekilde genişletti diyebiliriz. BTFS, Sun Network, BTT Speed, BLive gibi projelerden sonra esasen Tron-bazlı bir kripto para projesi olan Wink’nın Binance’da Launchpad yoluyla fon toplaması gibi başarılı girişimler oldu.

Medium’da yayınlanan makale, TRX geri alım programının istenilenin üzerinde başarıya ulaştığını ve bu konuda piyasa beklentilerinin fazlasıyla karşılandığını duyurdu.

koinmedya_brave

Geri alım programı çerçevesinden piyasadan toplanan TRX’lerin toplam adedi 723 milyon adet. Bu geri alımlar sırasında gerçekleşen ortalama fiyat ise 0.028 dolar. Bu yüzden toplam 20 milyon dolarlık harcama yapıldığı söylenebilir. TRX’in şu anki fiyatı ise 0.0157 dolar.

Medium gönderisine göre ilk aşama Mayıs ile Ağustos ayları arasında gerçekleştirildi. Alımların Binance ve Huobi gibi büyük borsalar vasıtasıyla yapıldığı belirtiliyor. Tron ikinci geri alım programının yakında duyurulacağını beyan etti.

Neden Geri Alım Yapılıyor?

Tron ekibi bu inisayatifin amacını birkaç gerekçe ile izah ediyor. Bunların başında ise TRX’in hak ettiği değerin çok altına düştüğü düşüncesi var. Birçok yatırımcı platformdan veya ekosistemden ziyade gitgide düşen TRX fiyatlarından şikayetçi. Tron hali hazırda ilk 10 kripto para arasındaki koltuğunu kaybetti ve 14.’lük sırasına kadar geriledi.

Geri alınan tokenler ihtimaldir ki yakılabilir (coin burn). Veya bir hesap altında kilitli tutulabilir. Ne yapılacağı henüz kararlaştırılmış değil. Piyasada el değiştiren TRX miktarı azalınca mantıken fiyatın yükselmesi lazım. En azından beklenen etki bu. Ancak ne bu program ne de başka geliştirmeler mevcut düşüşü sonlandırabildi.

Kaynak

Etiketler: