BTC : 63120 ₺ ETH : 1575 ₺ XRP : 1.228 ₺ LTC : 290.5 ₺ USDT : 6.894 ₺ XLM : 0.4677 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tron Samsung ortaklığı meyvesini vermeye başladı!

Tron Samsung ortaklığı meyvesini vermeye başladı!

Tron Samsung ortaklığı meyvesini vermeye başladı!
0
huobi_koinmedya

Tron Samsung ortaklığı etkisini göstermeye başladı! Tron CEO’su Justin Sun, blockchain ağında oluşturulan toplam hesap sayısının 4 milyonu aştığını açıkladı. Bu, Tron ve TRX için ne anlama geliyor?


Tron Samsung ortaklığı, blockchain ağına ne kazandırdı? 

Bugün (4 Kasım), veri takip kaynağı TRONSCAN, Twitter üzerinden Tron ağı ile ilgili dikkat çeken bir bilgi paylaştı ve blockchain ağındaki toplam hesap sayısının, şu anda 4.015 milyon olduğunu açıkladı. Ardından ağın kurucusu Justin Sun da bu verileri kendi sayfasından takipçilerine duyurdu.

https://twitter.com/justinsuntron/status/1191238564052291584

Peki bu rakam, Tron ve TRX için ne anlama geliyor? Ağdaki hesap sayısında görülen bu artış, Tron Samsung ortaklığı ile ilgili olabilir mi?

koinmedya_brave

Tron, 4 milyon aktif kullanıcıya mı sahip?

Tron ağının 4 milyon kullanıcıya ulaştığı iddia ediliyor ancak hesapların ne kadarının aktif ve ne kadarının aktif olmadığı ise bilinmiyor.

Çünkü bu veriler kaydedilirken, hesapların aktif olup olmadığı ayırt edilemiyor. Dahası hareketsizlik durumu varsa, bunun kalıcı olup olmadığı da ortaya koyulamıyor.

Dolayısıyla, Tron’un, günlük aktif hesap sayısı, ağın kurulmasından bu yana oluşturulan toplam miktardan muhtemelen daha düşük. Ayrıca son haftalarda, milyonlarca Tether’in Ethereum’dan Tron’un blockchain ağına geçtiğini de kaydetmeden geçmeyelim.

Esasen Bitcoin (BTC)’de de durum pek farklı değil. Blockchain’e göre, 1 Kasım itibarıyla, günlük 463.000’den fazla aktif Bitcoin adresi var. Ancak aktif hesapları ölçen farklı kaynaklar, zaman zaman değişik sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

koinmedya_brave

Şimdi, Tron Samsung ortaklığı ile ilgili gelişmelere bir göz atalım!

TRX fiyatını Samsung mu yükseltti?

Sun, bu zamana kadar, hem Tron’un hem de yerel tokeni TRX’in profilini genişletmek için büyük çaba harcadı. Ve Çinli yetkililerle yaşanan sorunun ardından dikkatleri projesinin üzerine çekmeyi başardı. 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung da, Ekim ayının sonunda merkezsiz uygulama mağazasında Tron’u desteklediğini açıkladı. Ki zaten Sun daha önce, “100 milyar dolarlık dev bir ortaklık” olarak nitelendirdiği bir girişimden bahsederek, bu hamleye işaret etmişti.

Tron Samsung ortaklığı ile, Samsung’un Keystore’u Bitcoin ve Ethereum’un ardından Tron’la da uyumlu hale geldi. Bu girişim sayesinde Tron cüzdanı ve Dapps uygulamaları milyonlarca Samsung cep telefonu kullanıcılarının hizmetine sunulmuş oldu.

Aynı zamanda Tron Samsung ortaklığı, TRXUSD paritesini bir kaç hafta içinde %30 oranında artırdı. TRX şu anda, piyasa kapitilizasyonunda 1.30 milyar dolar ile 11. sırada yer alıyor ve 0,19519 dolardan işlem görüyor. 

 Bu arada, her ne kadar Sun söylentileri reddetmiş olsa da Tron’un, kripto para birimi borsası Poloniex’i satın almayı düşündüğü iddia ediliyor.

Tron hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: