BTC : 1.787 ₺ ETH : 6.78E-6 ₺ XRP : 68 ₺ LTC : 0.0008411 ₺ USDT : 340.8 ₺ XLM : 523 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Tron Ethereum katiliyse, DeFi uygulamaları nerede?

Tron Ethereum katiliyse, DeFi uygulamaları nerede?

Tron Ethereum katiliyse, DeFi uygulamaları nerede?
0

Eğer Tron Ethereum katiliyse, o zaman kendi DeFi uygulamaları nerede? Ancak öyle görünüyor ki böyle bir şeyi yok.


Tron Ethereum katiliyse, DeFi uygulamaları nerede?

Merkeziyetsiz finans (Decentralized Finance ya da DeFi) şu an Ethereum’un en sıcak gündemlerinden. Sadece birkaç günde DeFi ağı, 1 milyar dolarlık bir dönüm noktasına ulaştı. Çünkü DeFi akıllı sözleşmelerinde kilitli varlıkların değeri 1 milyar dolara ulaştı. Geçtiğimiz Aralık ayının ortalarında bu veri 600 milyon doları gösteriyordu. Burada 2020 yılının başlaması ile önemli ölçüde bir büyüme görüyoruz.

Eğer Tron Ethereum katiliyse, o zaman kendi DeFi uygulamaları nerede? Ancak öyle görünüyor ki böyle bir şeyi yok.

Bundan dolayı DeFi uygulamaları son zamanlarda Ethereum için en büyük kullanım alanına dönüştü. Bundan dolayı herhangi bir rakip ciddiye alınmak ve “Ethereum katili” olmak istiyorsa ETH’nin sunduğu özellikler ile piyasaya çıkmalı. Tron (TRX) sık sık bir gün Ethereum’u geçecek bir kripto para olacağını iddia ediyor. Ancak öyle görünüyor ki hiçbir DeFi uygulamasına sahip değil.

koinmedya_brave

İlgili – DeFi’nin gösterdiği: En ideal Ethereum kullanım alanı finans mı?

Colin Platt (@colingplatt) de Tron’u araştırırken ilk önce dikkat ettiği husus da bu oldu. Herhangi bir DeFi uygulaması bulamayan Colin Platt, bu sefer kripto Twitter topluluğuna başvurdu. “The Block”ın araştırma bölümü direktörü ise Platt’a şöyle bir cevap yazdı: “Bu araştırmanda sana başarılar. Kısa süre önce ben de böyle bir araştırma yaptım ve sonuç hayal kırıklığı oldu.” Yani kısacası Tron, Ethereum’un geçeceğini iddia etse de DeFi konusunda henüz çakılmış bir çivisi bile yok.

https://twitter.com/colingplatt/status/1227136454108893187?s=20

Eğer Tron ağında DeFi uygulamaları varsa da onları bulmak imkansıza çok yakın. Ayrıca bu uygulamalarda da önemsiz ölçüde varlık olmalı. Tabii kendini “Ethereum katili” ilan eden bir kripto için kötü bir haber. Tron üzerindeki dApp’lerin çoğu bahis ile ilgili. Mesela WINK, şu an Tron üzerindeki lider dApp ve kumar olarak günlük 36,440 dolar işlem hacmine sahip.

İlgili – Ethereum Classic Fantom üzerinden DeFi alanına giriş yaptı

Tabii Tron’un Ethereum ile gerçek anlamda rekabet etmesi isteniyorsa, o zaman DeFi alanında da olması gerekiyor. Ethereum bu alanda başarılı bir pozisyona sahip. Şu an DeFi’nin akıllı sözleşmeler olarak finans sektörüne daha neler sağlayabileceği belli değil. Ancak yine de şu an bir çığır açıyor ve buradaki değerlerin toplamı da 1 milyar dolara ulaştı.

Kaynak

Etiketler: