BTC : 84270 ₺ ETH : 2807 ₺ XRP : 2.055 ₺ LTC : 398.5 ₺ USDT : 7.31 ₺ XLM : 0.7383 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tron Güney Kore’yi ele geçirdi

Tron Güney Kore’yi ele geçirdi

Tron Güney Kore’yi ele geçirdi
0
huobi_koinmedya

Tron (TRX) son günlerde açılım üstüne açılımlar gerçekleştiriyor. Tron atm adımı, TRX fiyatları üzerinde önemli sonuçlar doğurabilir.


Dev TRON ATM açılımı

Bu hafta 17’inci büyük kripto para Tron için etkili bir hafta oldu ve Tron önemli açılımlara imza attı. İlk açılımı Justin Sun, twitter üzerinden duyurdu ve duyuruya göre Tron da DeFi işine giriyor. Justin Sun bizzat 3 DeFi projesini duyurdu. Bu projeler: Just Lend, Just Swap ve Just BTC. Tron’ın yeni DeFi platformları Ethereum DeFi’lerine rakip olabilecek mi zamanla göreceğiz.

Just (JST) Tron blockchain’inde kullanılan bir DeFi token’ı. Staking ve faiz ödemeleri başta olmak üzere birçok işlem JST token üzerinden gerçekleşiyor. Bilindiği üzere Tron yakın zamanda Poloniex kripto para borsasını satın aldı. JST token bu borsadaki işlemlerde köprü para birimi olarak da kullanılıyor.

koinmedya_brave

JST Token şimdilik CoinMarketCap sıralamasında 397’inci sırada işlem görüyor. 0.0067 dolardan işlem görüyor.

Diğer açılımın adresi ise Güney Kore. Tron artık Güney Kore merkezli ATM’lerde. MeconCash ile yapılan ortaklığın ardından Tron’lar Güney Kore’de 13,000’in üzerindeki ATM üzerinden Kore para birimi won’a çevrilebilecek. Bu gelişme sayesinde Güney Kore’de Tron kullanımını oldukça yaygınlaşması bekleniyor.

Tron’un açılımları istatistiklere de yansıyor. Tron blockchain’indeki adres sayısı 6.5 milyonu geçerek rekor kırdı. Aşağıdaki grafikte Tron adres sayısındaki değişimi görüyoruz.

tron atm Tron Güney Kore’yi ele geçirdiTron ekosistemindeki diğer önemli gelişme ise Tron 4.0 çalışmaları. Tron blockchain’in Tron 4.0 ile gizlilik ve mahremiyet modunu arttıracak. Ayrıca Tron blockchain’i daha ölçeklendirebilir ve güvenli hale geliyor.

koinmedya_brave

Tron çevresinde bazı sorunlar da yaşanmıyor değil. Tron ağında işlem gören 300 milyon Tether, içinde bulunduğumuz hafta içinde Tron ağından Ethereum ağına taşındı. Konuyla alakalı bir açıklama yapılmadı.

Kaynak