BTC : 84313 ₺ ETH : 2924 ₺ XRP : 1.907 ₺ LTC : 368.8 ₺ USDT : 7.618 ₺ XLM : 0.6049 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tron 4.0 mı yoksa Ethereum 2.0 mı? Hangisi daha iyi?

Tron 4.0 mı yoksa Ethereum 2.0 mı? Hangisi daha iyi?

Tron 4.0 mı yoksa Ethereum 2.0 mı? Hangisi daha iyi?
0

Kripto paralar blockchain’lerini güncelleyerek yeni sürüme geçmeyi planlıyor. Yeni blockchain sürümlerinden Tron 4.0 mı yoksa Ethereum 2.0 mı daha iyi?


Tron 4.0 mı Ethereum 2.0 mı?

Bitcoin ödül yarılamasından sonra kripto para piyasalarının gündemi Ethereum 2.0’e kilitlenmiş durumda. Ethereum 2.0 güncellemesi ile Ethereum  blockchain’i daha hızlı, güvenli ve güçlü hale gelecek. Benzer güncelleme çalışmasını sadece Ethereum değil Tron da yönetiyor. Tron 4.0 ile yatırımcılarının huzuruna çıkmayı planlıyor.

Çin Sanayi Bakanlığı derecelendirmesine göre EOS, Tron ve Ethereum en iyi not alan blockchain’e sahip. Bu kripto paralar arasında rekabet, teknoloji rekabetine dönüşmüş biçimde.

Ethereum haberleri, Ethereum tahminleri ve Ethereum haber

koinmedya_brave

Bu rekabet bazen Ethereum ve Tron CEO’ları arasında twitter üzerinden yapılan atışmalara da dönüşebiliyor.

Lütfen Bkz: 2 Prensi birbirine düşüren coin hardfork!

Tron tarafında yönetilen bir anket sonuçlarına göre Tron 4.0 daha iyi diyenlerini oranı %57.2; Ethereum daha iyi diyenlerin oranı ise %42.8’de kalıyor. Ankete 54 bin kişinin üzerinde katılımcı cevap verdi. Ancak şunu belirtmekte yarar var: Bu anket sonuçları güvenilir olmayabilir.

Tron ile Ethereum arasında rekabet dApps (blockchain tabanlı uygulamalar) endüstrisinde de şiddetli biçimde yaşanıyor. Bu endüstride de EOS, Ethereum ve Tron blockchain’leri öne çıkıyor. Ethereum son aylarda DEFI (merkeziyetsiz finans) ve DEX (merkeziyetsiz borsa) uygulamaları ile bir adım öne çıkıyor.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

Ethereum 2.0 güncellemesi ile ETH, PoW (iş yükü) madencilikten staking (pay) tabanlı PoS (varlık ispatı) tipi madenciliğe geçmeyi planlıyor. Bu sayede Ethereum hem blockchain işletim maliyetlerini düşürmeyi hem de ölçeklendirme sorunlarını çözmeyi planlıyor. Bu konuda EOS, Harmony (ONE), Zilliqa (ZIL), Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM), Algorand (ALGO) ve Qtum da PoS için çalışmalara devam ediyor.

Kaynak