BTC : 84699 ₺ ETH : 2781 ₺ XRP : 2.18 ₺ LTC : 427 ₺ USDT : 7.299 ₺ XLM : 0.7642 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Trend analiz uzmanı Jed McCaleb kripto paraların geleceği hakkında ne düşünüyor?

Trend analiz uzmanı Jed McCaleb kripto paraların geleceği hakkında ne düşünüyor?

Trend analiz uzmanı Jed McCaleb kripto paraların geleceği hakkında ne düşünüyor?
0
huobi_koinmedya

Stellar CTO’su spekülasyondan artık faydalanmaya geçmek istiyor. Aslında kripto paraların geleceği hakkında konuşmak için birkaç kişi Jed McCaleb’den daha iyi bir konumda bulunuyor. Dünyanın ilk Bitcoin borsası Mt.Gox’u oluşturduktan sonra Ripple’ın liderliğine yardımcı olmaya devam eden Jed McCaleb hızlı ve sınır ötesi işlemler için kullanılan bir platform olan Stellar’ı kurdu.


Jed McCaleb Kripto paraların geleceği konusunda sırada ne olacağını biliyor mu?

Jed McCaleb katıldığı bir programda kripto paraların geleceği konusuna baktı ve “Beş veya 10 yıl içinde, umarım Stellar finansal kurumların bir kısmı tarafından benimsenir. Şimdi bunu aralarında birlikte çalışabilir katman olarak kullanıyorlar” ifadelerini kullandı.

Jed McCaleb kripto para birimi aracılığıyla kişisel bir servet biriktirdi – şu anda 60 milyon doların üzerinde bir değer olan Stellar yaratma rolü için bir milyar Stellar Lumen (XLM) oluşturdu. Nisan ayında 54 milyon XRP sattı, bu kadar büyük bir tokenın piyasaya sürülmesi dik bir fiyat düşüşüne katkıda bulundu. Ancak piyasaya sunduğu rakam kendisinin sahip olduğu 9.5 milyar XRP’nin sadece bir kısmını temsil ediyor.

İlgili yazı için bakınız: Stellar XLM Coin nedir? XLM coin ne demek? Stellar Lumens Rehberi

koinmedya_brave

Kripto paraların geleceği konusunda Stellar CTO’su, alandaki eğilimleri tespit etmek, hatta oluşturmak ve eskileri bir kenara bırakmadan yeni projelere geçmek gibi bir amaç içerisinde.

Yine de, Bitcoin’in kuruluşundan on yıl sonra, McCaleb hala “gerçekten çalışabilen ve muhtemelen insanlara yardımcı olabilecek” kripto projeleri aradığını ısrar ediyor. Çizgiyi biraz Bitcoin üzerinde değerlendiren McCaleb, “Bunların hiçbiri insanların yaşamlarında spekülatif yönünün ötesinde bir fark yaratmıyor. Bu iyi – başlaması gereken yer, ama bir noktada, aslında dünyadaki insanlar için yararlı da olması gerekir” ifadelerini kullanıyor.

İlgili yazı için bakınız: Yeni başlayanlar için kripto para rehberi: Nedir, nereden alınır, ne zaman alınmalı, nelere dikkat edilmeli?

Kripto paraların geleceği konusunda kripto girişimlerinin bunu nasıl yapması gerektiğine gelince, McCaleb bazılarının yanlış şeylere odaklandığını söylüyor. İş gelişimini vurgulamanın bir hata olduğunu söyleyen Jed McCaleb’e göre bu durum kripto girişimlerinin kullanılabilir ürünler yaratmasını engelliyor.

koinmedya_brave

Bankalar henüz bu teknolojinin farkına varamadı

“[Bankalar], dünyanın başka bir yerinde çalıştığını görene kadar bu teknolojilerin hiçbiriyle gerçek bir şey yapmayacaklar” diyen McCaleb, “çok sayıda pilot uygulama yapacaklar. Kripto alanındaki birçok şirketin bankalarla farklı projeleri duyurduğunu gördünüz, ancak bunların hiçbirinin kullanıcılar için gerçek kullanıma dönüştüğünü görmediniz.” ifadelerini kullanıyor.

Stellar, her zaman Bitcoin üzerinde bir gözü olan ve Ethereum tabanlı DeFI uygulamalarına saldıran bir alanda çok fazla ilgi görmüyor. McCaleb de bu durumu umursamıyor ve şöyle diyor:

“Bu alanda çok fazla hype var. Ve çok fazla koinin yanlış konumlandırılması söz konusu. Ama bence bu ne olduğu göz önüne alındığında doğal bir şey. Kripto paralar teknik olarak karmaşık ve insanlar için bu projelerin hangisinin gerçekten mantıklı olduğunu anlamak zor.”

Kaynak