BTC : 64398 ₺ ETH : 1682 ₺ XRP : 1.359 ₺ LTC : 307.7 ₺ USDT : 6.858 ₺ XLM : 0.5351 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Tone Vays: “Dip görüldü, Bitcoin 6000 doların altına inmez”

Tone Vays: “Dip görüldü, Bitcoin 6000 doların altına inmez”

Tone Vays: “Dip görüldü, Bitcoin 6000 doların altına inmez”
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 6000 doların altına inmeyecek! Popüler bir kripto para yorumcusu olan Tone Vays’e göre, Bitcoin dip seviyesini, 3.700 dolara ulaştığında gördü. Peki BTC 6000 doların altına neden düşmeyecek?


Bitcoin 6000 doların altına neden düşmez?

Ünlü kripto para analisti ve yorumcusu Tone Vays, 3.700 dolara ulaştığı zaman, Bitcoin’in dip seviyesini gördüğüne inanıyor. BTC’nin, bir daha 6000 doların altına düşmeyeceğini belirten Vays, daha önce yaptığı olumlu tahmininde hala ısrarcı olduğunu ifade ediyor.

COVID-19 salgınının neden olduğu korkunç satış baskısı, Mart ayında tüm finans piyasalarında aşırı derecede volatiliteye yol açtı. En volatil piyasalardan biri olan kripto para piyasası da doğal olarak, oldukça şiddetli dalgalanmalar yaşadı.

Volatilitenin en yoğun yaşandığı günlerde, Bitcoin ve çoğu altcoin %50‘ye varan düşüşler gördü. En büyük dijital varlık 3.700$’a kadar düşerken, diğerleri de Bitcoin’in peşinden sürüklendi.

koinmedya_brave

Ancak daha sonraları, durum tersine döndü. Hareketli geçen 12-13 Mart’tan bu yana, Bitcoin kaybettiği değerinin büyük bir kısmını geri kazandı. Ve şu anda 7.000 doların üzerinde işlem görüyor. Mevcut seviye, sadece birkaç hafta içinde Bitcoin’in 3.700$ seviyesinden bu yana %90 artış elde ettiğini gösteriyor.

4 saatlik BTCUSD grafiği – Kaynak: TradingView

Tone Vays: "Dip görüldü, Bitcoin 6000 dolar altına inmez" BTC 600
Tone Vays: “Dip görüldü, Bitcoin 6000 dolar altına inmez”

Bu nedenle, genel olarak kripto topluluğu Bitcoin’in geleceği konusunda oldukça iyimser. Eski bir Wall Street yatırımcısı olan kripto para birimi savunucusu Tone Vays da onlardan biri:

“2 hafta önce youtube’da söylediğim gibi -Bitcoin 6000 doların altına inmez, çünkü dibi gördü. Hatta 6k’nın altında günlük kapanış beklemiyorum.”

Fakat analist, yatırımıcılara bir de uyarıda bulunuyor:

koinmedya_brave

“Dikkat edin! Hala şunu söylüyorum: Varını yoğunu bu spekülatif varlığa yatıranlar Rekt olacak.”

Halving (yarılanma) Bitcoin fiyatını etkiler mi?

Çoğu topluluk üyesinin, gerçekten dibi gördüğümüzü ve fiyatın yükseleceğini iddia etmelerine neden olan en önemli şey, aslında yaklaşan Bitcoin halving etkinliği.

Yatırımcılar genellikle iddialarını, Bitcoin’in geçmiş yarılanmalar sırasındaki performanslarına dayandırıyorlar.  Zira önceki iki halvingden sonraki aylarda, Bitcoin müthiş kazanımlar elde etti.

Bir başka argüman ise, bu etkinliğin, bundan sonra dolaşıma girecek BTC arzını yarıya indireceği gerçeğine dayandırılıyor. Teoriye göre arz azalır, ancak talep aynı kalır veya artarsa fiyatın yükselmesi gerekir.

Ancak şimdi, durum biraz farklı görünüyor. Bu nedenle, “Bitcoin’in potansiyel hedefi ile ilgili tartışmalarda iki taraf var. Bir yandan, bazıları BTC’nin fiyatının zaten fiyatlandığına inanırken, bundan sonra da önemli ölçüde yatay hareket etmeye devam edeceğini iddia ediyor.

Öte yandan, diğerleri ise yarılanmadan sonrası için bir kıyamet senaryosu öngörüyor. Koronavirüs salgınının son zamanlarda, madenciler arasında ciddi bir rekabete yol açtığını ve nihayetinde bu krizin Bitcoin’in, 2017’den beri görülmeyen bir seviye olan 2000$’a kadar düşüşüne neden olabileceğini söylüyorlar.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak