1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Tomochain (TOMO) teknik analizi: TOMO’da hedef kaç dolar?

Tomochain (TOMO) teknik analizi: TOMO’da hedef kaç dolar?

Tomochain (TOMO) teknik analizi: TOMO’da hedef kaç dolar?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünden bugüne Tomochain (TOMO) dolar paritesinde neler değişti, fiyat grafiğiyle beraber buyrun güncel TOMO teknik analizi yazımıza.


Tomochain (TOMO) teknik analizi

Tomochain (TOMO) teknik analizi Tomochain (TOMO) teknik analizi: TOMO'da hedef kaç dolar?

TOMO/USD grafiğine baktığımızda, 1.54$ seviyesinden beri süregelen düşüş trendini kırdığını görüyoruz. Kripto para analizin yapıldığı an itibariyle 0.8269 seviyesinde yer alan direnç seviyesini zorlamakta. İşleme giriş için direnç seviyesinin üzerinde mum kapatmasını beklenebilir ancak 0.7575 seviyesinde yer alan hem destek hem de Fib 50 seviyesi yer alıyor. Fiyat bu seviyeyi test ederse uygun alım yeri sunmuş olabilir.

Grafikte, fiyatın karılaşabileceği direnç seviyeleri verildi. Grafikte devasa bir tOBO formasyonu olduğunu görüyoruz. 1.20$ oluşabilecek tOBO formasyonun hedefi de 1.95$.

ESKİ ANALİZLERİMİZE BAKMAK İSTERSENİZ:

TOMO’da yükseliş kırılması ne kadar sürer?

TOMO, 13 Ağustos’tan bu yana alçalan direnç çizgisini takip ediyordu. Burayı kırma girişimleri ise sürekli başarısız oluyordu. Sonunda 14 Aralık’ta TOMO alçalan direnci kırdı ve üzerine çıktı. Bunun üzerine ise 0.926 dolar zirveye kadar ulaştı.

Buna rağmen fiyat yükselişi sürdürülemedi ve TOMO düşüş öncesi uzun bir üst mum gölgesi oluşturdu. Bu mum gölgesi bir kez daha 0.925 dolardaki direnci doğrulamış oldu. Düşüş öncesi fiyat aynı zamanda 0.618 Fib seviyesindeydi.

Tomochain (TOMO) teknik analizi

TOMO grafiği Kaynak: TradingView

Eğer 0.925 dolar direncinin üzerine kırılma olursa, bu hareket muhtemelen 1.21 dolara keskin bir yükselişi tetikleyebilir. Tam tersi bir durumda ise en yakın destek bölgesi ise 0.58 dolarda bulunabilir.

Günlük grafikteki teknik indikatörler boğalara işaret ediyor. Yani mevcut pozisyondan yükselişin devam edebileceğini gösteriyor. “Stochastic oscillator” göstergesinde boğa cross ise bu boğa trendini doğrular.

Tomochain (TOMO) teknik analizi

TOMO alçalan direnç çizgisi – Kaynak: TradingView

Kripto para traderi @mesawine1, TOMO grafiğindeki kırılmanın fiyatı muhtemelen 1 dolar seviyesine götürebileceğini belirtiyor.

Bunu söyledikten sonra TOMO direnç çizgisini kırarak 0.926 dolar zirveye kadar ulaştı ve ardından da şu an işlem gördüğü 0.80 dolar seviyesine kadar geriledi.

TOMO fiyat tahmini ve gelecek hareketler

Altı saat grafiğinde TOMO kısa vadeli yükselen bir destek çizgisini takip ediyor. Burada da 0.85 dolarda dirençle karşı karşıya. Direnç ve destek çizgileri arasındaki aralık daraldı ve bundan dolayı da belirleyici adım yakında gelebilir.

Buradan aşağı yönlü kırılma, fiyatı 0.635 dolar (0.618 Fib retracement) götürür ki tüm yükselişin kazançlarını bitirmiş olur. Bir sonraki destek 0.56 dolarda.

Tomochain (TOMO) teknik analizi

TOMO grafiği Kaynak: TradingView

Kaynak

Daha fazlası için tıklayın.

Kripto para TOMO nedir?

TOMO, TomoChain’e destek veren bir kripto para birimi. TomoChain ise çoğu blockchain platformundaki ölçeklenebilirlik sorununa yenilikçi bir çözüm getiriyor. TomoChain, sıfıra yakın işlem ücreti için Proof of Stake Oylama (POSV) konsensüsüne ve anında işlem onayına sahip 150 Masternode mimarisine sahip.