BTC : 84302 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.913 ₺ LTC : 370.1 ₺ USDT : 7.618 ₺ XLM : 0.5982 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Tom Lee’den olumlu Bitcoin tahminleri! Lee, bu tahminleri neye dayandırıyor?

Tom Lee’den olumlu Bitcoin tahminleri! Lee, bu tahminleri neye dayandırıyor?

Tom Lee’den olumlu Bitcoin tahminleri! Lee, bu tahminleri neye dayandırıyor?
0

Olumlu Bitcoin tahminleri ile ünlü Tom Lee, Blockchain Economy İstanbul Zirvesi’nde bir röportaj sırasında kripto piyasasının geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü Bitcoin boğası, piyasada görülen son yükseliş eğiliminin sadece bir başlangıç olduğunu düşünüyor. Peki, Lee bu tahminlerini neye dayandırıyor?

Tom Lee’den bir kez daha olumlu Bitcoin tahminleri geldi!

Kripto para piyasası son bir yıldır çok keskin düşüşler kaydetti. Fakat durum tersine dönmeye başlamış gibi görünüyor. Bitcoin nihayet 4k dolarlık direnç seviyesini kırmak için yükseliyor, ki bu da birçok analist tarafından Bitcoin’in çok daha yüksek seviyelere tırmanacağının işareti olarak görülüyor.

(Bknz: TradingView analistlerinden pozitif Bitcoin fiyat tahminleri)

(Bknz: IBM’den müthiş Bitcoin tahmini: BTC 1 milyon doları görecek!)

koinmedya_brave

Bazı büyük aktörler kripto piyasasında bu son volatiliteden sonra harekete geçerek yeniden olumlu Bitcoin tahminleri yaptı. Olumlu Bitcoin tahminleri ile ünlü isimlerden biri de Fundstrat Global Advisors CEO’su Tom Lee.

Ünlü Bitcoin boğası Tom Lee geçen yıl piyasadaki çöküş esnasında bile pozitif görüşlerinden vazgeçmedi. Ve bir kez daha olumlu Bitcoin tahminleri ile gündeme geldi.

Tom Lee’den olumlu Bitcoin tahminleri! Lee, bu tahminleri neye dayandırıyor?

Lee, piyasadaki bu son yükselişlerin sadece bir başlangıç olduğunu ve Bitcoin’in yıl sonuna kadar çok daha yüksek seviyeleri göreceğini iddia ediyor.

Blockchain Economy İstanbul Zirvesi’nde bir röportajda konuşan Lee, Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser olduğunu söyledi. Lee bu olumlu tahminini Bitcoin’in 3.900 dolara ulaştığı sırada açıklamıştı.

Lee, 3.900 $’ın sadece bir başlangıç ​​olduğunu ve Bitcoin’in yıl sonuna kadar çok daha yüksek bir fiyat için harekete geçtiğini söyledi.

Tom Lee’ye göre küresel borsaların, özellikle menkul kıymetler borsasının şu anki yükselişi Bitcoin’i olumlu yönde etkileyecek. Ayrıca, doların istikrar kazanması, Bitcoin piyasası için iyi bir haber.

“Bitcoin’in bu yıl başarılı olması için ETF’ye ihtiyacı yok!”

Beklenen Bitcoin ETF onayı hakkında yorum yapan Tom, bu konuda oldukça radikal bir görüşe sahip. Lee’ye göre, bir Bitcoin ETF’nin 2019’da onay alması muhtemel değil.

ETF’nin Bitcoin için faydalı olacağını fakat Bitcoin’in piyasada başarılı olabilmesi için ETF’ye gerçekten ihtiyacı olmadığını söyledi.

Şu anda, NYSE ve CBOE tarafından SEC’in onayına sunulan ve incelenmeyi bekleyen iki ETF başvurusu var. Son birkaç ay boyunca, bazı SEC üyeleri tarafından kripto sektörünün giderek kabul görmeye başladığı ile ilgili bir takım açıklamalar yapıldı. Bu da ETF’nin yakında onaylanabileceği şeklinde yorumlar yapılmasına neden oldu.

Dünya ekonomisinde gerilemenin yaşandığı bir zamanda, Tom Lee bu durumun aslında Bitcoin’in ​​işine yarayacağını düşünüyor.

(Bknz: Para olarak kullanılmaya en uygun kripto para hangisi? İşte adaylar)

Lee’ye göre dünya ekonomisindeki durgunluk daha fazla insanın kripto para birimleri ile ilgilenmesine neden olacak ve kriptolara yönelik talebi artıracak. Ve bu gelişmeler de fiyatı artıracak bir hamleye yol açacak. Fakat Lee, işlem hacmi bakımından fazla değişiklik olmayacağını düşünüyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Fidelity Bitcoin Lightning meşalesini alan ilk finansal kurum oldu

Bitcoin’in 4000 dolar mücadelesi diğer kripto paralara fırsat aralıyor